Třídy kvality esenciálních olejů

Existuje rostoucí počet produktů, které tvrdí, že obsahují esenciální oleje. Liší se cenou a kvalitou a jsou obsažené ve výrobcích k péči o pleť, v kosmetice, na aromaterapii a v jiných produktech.

Avšak v mnohých z těchto výrobků nejsou používány 100% čisté esenciální oleje testované třídy, ale jsou používány vůně ze syntetických látek proto, aby buď naředily nebo úplně nahradily mnohem dražší výtažky přírodních esenciálních olejů.

Navíc v současnosti neexistuje žádná regulace nebo standardy, které by jasně definovaly použití a značení „CPTG“ esenciálních olejů.

CPTG Certified Pure Tested Grade®* (Certifikovaná Čistá Testovaná Třída) - tato známka představuje  vlastní interní standardy pro získávání a testování 100% čistých aromatických botanických výtažků testovaných v nezávislých laboratořích. Značka a její registrovaná CPTG známka garantuje 100% čisté esenciální výtažky, které dosahují vysoké standardy kvality jednak v čistotě a jednak ve složení a přesnosti označovaní produktů.

esenciální oleje testované třídy jsou 100% čisté přírodní aromatické sloučeniny pečlivě získané z rostlin. Neobsahují žádné další látky nebo umělé složky, které by zředily jejich účinné kvality. Správná extrakce a kontrola kvality zabezpečuje, že esenciální oleje neobsahují žádné kontaminující látky jako pesticidy a jiné chemické látky. Kromě toho, že jsou 100% čisté a přírodní, esenciální oleje čisté testované třídy jsou podrobovány dalším testům, aby se zabezpečila správná kompozice aktivních přírodních složek nacházejících se v každém oleji. Ačkoliv esenciální olej může být 100% čistý, pokud se nepoužijí ty správné druhy a části rostlin anebo jestliže rostlina neroste ve správném prostředí anebo není sklizena ve správném čase nebo není destilovaná za správných podmínek, pak přírodní chemické složení výtažku neposkytne jasné určené a silné účinky. V některých případech, pokud je rostlina sklizená ve špatném období, může vzniknout výtažek, který obsahuje nebezpečné složky.

esenciální oleje CPTG mají garantovanou 100% čistotu, jsou 100% přírodní bez obsahu jakékoliv syntetické sloučeniny nebo znečištění. Jsou testovány na objemovém spektometru a plynovém chromatografu, aby se zajistila kompozice a aktivita výtažku.

100% čisté esenciální oleje jsou nejbezpečnější a nejúčinnější esenciální oleje dostupné v dnešní době.

(VYZKOUŠEJTE DOMA: Porovnejte vůni 100 % levandulového esenciálního oleje CPTG třídy s jiným levandulovým olejem nebo produktem. Pokud je vůně příliš pronikavá může to znamenat, že může obsahovat syntetické chemické látky. 100% čistý esenciální olej testované třídy by měl mít vyváženou vůni a měl by vonět křišťálově čistě. Nyní porovnejte oba produkty dotykem. Čistý esenciální olej by neměl být slizký nebo olejovitý, ale spíš by se měl čistě a úplně vsáknout to pokožky.)

*CPTG Certified Pure Tested Grade® je registrovaná obchodní známka dōTERRA Holdings, LLC představující vnitřní standard kvality hodnocení postupů a zpracovaných materiálů. CPTG testovací postupy vyžadují použití nezávislých laboratoří pro CPTG standardizaci a testy kvality. CPTG postupy nejsou aplikované na základě žádné vládní nebo oborové regulační organizace a vyjadřuje schválení dōTERRA.

20133

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: