Použití esenciálních olejů

Některé esenciální oleje mají velmi široké použití na celou řadů emocionálních a fyzických problémů. Používají se jako jednotlivé oleje anebo směsi podle zkušeností uživatelů a očekávaných účinků. Esenciální oleje jsou obyčejně aplikovány jedním z následujících tří způsobů: rozptýlením ve vzduchu – aromaticky, používané místně – masážně nebo vnitřně jako dietetick ý doplněk obvykle ve formě tablet.

Aromatické použití

Čich ovlivňuje mnoho fyziologických pochodů v našem těle včetně stimulace zlepšení jiných procesů těla. Aromaterapie je založena na předpokládané odezvě organizmu na specifické čichové stimuly. Esenciální oleje mají široké použití v aromaterapii. Určité esenciální oleje rozptýlené do vzduchu mohou být velmi stimulující a povzbuzující zatímco jiné naopak tišící nepříjemné pocity a celkově uklidňující. Kromě emocionálních účinků, rozptýlené esenciální oleje mohou čistit vzduch od nechtěných zápachů a některých vzduchem přenášených nečistot. Pro rozptýlení esenciálních olejů bez změny jejich chemické struktury se doporučuje použití kvalitních difuzérů, které buď esenciální olej odpařují bez použití tepla a nebo ohřívají esenciální olej jen mírně.

Masážní použití

Díky svému přírodnímu molekulárnímu složení se esenciální oleje vstřebávají do pokožky, a tak mohou být bezpečně použity místně. Esenciální oleje mohou mít okamžitý účinek na místo použití. Mohou mít obnovující a utišující účinky a mohou byt efektivně použity při masáži anebo jako kosmetika. Jsou také vhodné jako přírodní dezinfekční prostředky. Jejich chemická struktura umožňuje vstřebávání prostřednictvím pokožky do krevního oběhu pro vnitřní účinky v těle.

Vnitřní použití

Esenciální oleje je možné používat i jako součást dietetických doplňků.

Jiné použití

Esenciální oleje mohou být použity jako aviváž s čistícím a dezinfekčním účinkem anebo jako čistící prostředky ve našem domově.

Používání esenciálních olejů může být jednak velmi jednoduché a zároveň přinášet obrovskou změnu v kvalitě života. 

 

Upozornění

Ujistěte se, že používáte jen 100% čisté esenciální oleje testované třídy CPTG a že následujete všechna varování a instrukce na obale. Esenciální oleje by se neměly dostat do očí, dovnitř ušního kanálku anebo do otevřených ran. V případě silného začervenání anebo podráždění pokožky použijte na postiženou oblast jednoduše jakýkoliv rostlinný olej jako například frakcionovaný kokosový olej nebo olivový olej. V případě léčby závažné nemoci anebo po dobu těhotenství konzultujte použití esenciálních olejů s ošetřujícím lékařem.

20133

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: