Historie esenciálních olejů

Esenciální oleje se používaly na podporu zdraví po celou dobu zdokumentované historie. Egypťané byli jednou z prvních kultur, které používaly aromatické esenciální oleje v praxi, kosmetice, přípravě jídla a při náboženských obřadech. Kadidlo, santalové dřevo, myrha a skořice byly považované za velmi hodnotný náklad na obchodních stezkách a dokonce byly vyměňované za zlato.

Staré Řecko se inspirovalo u Egypťanů. Řekové používali esenciální oleje k uvolňujícím masážím a k aromaterapii. Římané používali esenciální oleje ke zlepšení kondice a k osobní hygieně. Pod vlivem Řeků, Římanů jako i Číňanů a Indů i Peršané začali používat destilační metody, aby získali esenciální oleje z aromatických rostlin. Esenciální oleje byly používány i ve středověku pro své očistné a ochranné účinky a také jako parfémy.

V dnešní době byly účinky esenciálních olejů znovuobjeveny v roce 1937 francouzským chemikem Rene-Marice Gattefosse, když použil na velmi popálenou ruku čistý levandulovým olej. Jiný jeho současník Dr. Jean Valne používal esenciální oleje čisté testované třídy k úspěšnému hojení zraněných vojáků ve druhé světové válce. Moderní použití olejů se začalo rychle rozšiřovat spolu s výzkumem a ověřením celé řady účinků esenciálních olejů čisté testované třídy.

20133

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: