Historie esenciálních olejů

Esenciální oleje se používaly na podporu zdraví po celou dobu zdokumentované historie. Egypťané byli jedni z prvních lidí, kteří používali aromatické esenciální oleje v lékařské praxi, kosmetice, přípravě jídla a při náboženských obřadech. Kadidlo, santalové dřevo, myrha a skořice byly považované za velmi hodnotný náklad na obchodních stezkách a dokonce byly vyměňované za zlato.

Staré Řecko se inspirovalo u Egypťanů. Řekové používali esenciální oleje k teraupetickým masážím a k aromaterapii. Římané používali esenciální oleje ke zlepšení zdraví a k osobní hygieně. Pod vlivem Řeků, Římanů jako i Číňanů a Indů i Peršané začali používat destilační metody, aby získali esenciální oleje z aromatických rostlin. Esenciální oleje byly používány i ve středověku pro své antibakteriální účinky a také jako parfémy.

V dnešní době účinné uzdravující účinky esenciálních olejů byly znovuobjeveny v roce 1937 francouzským chemikem Rene-Marice Gattefosse, když léčil velmi popálenou ruku čistým levandulovým olejem. Jiný jeho současník Dr. Jean Valne používal esenciální oleje teraupetické třídy k úspěšné léčbě zraněných vojáků ve druhé světové válce. Moderní použití olejů se začalo rychle rozšiřovat spolu s výzkumem a ověřením celé řady zdravotních a uklidňujících účinků esenciálních olejů terapeutické třídy.

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: