Co jsou esenciální oleje

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické složky, které se nacházejí v semenech, květech, stoncích, kořenech či jiných částech rostlin a plodů. Mohou být silně a krásně vonící. Jestiliže jste někdy měli potěšení z vůně růže nebo se procházeli kolem květinové záhrady nebo jste cítili vůňi čerstvě nakrájené máty, zažili jste aromatické kvality esenciálních olejů. Oleje mohou pozdvihnout náladu, uklidnit smysly, i vyvolat silný emocionální zážitek. Použití esenciálních olejů však sahá daleko za hranici využití jejich vůně.

Esenciální oleje jsou životodárnou krví rostliny. Chrání ji před škůdci, bakteriemi, viry a plísněmi. Oleje se získavají parní destilací při velmi stálé nízké teplotě. Esenciální oleje jsou 50 krát až 70 krát efektivnejší než samotné bylinky, například v případě máty je na výrobu 1 až 2 litrů esenciálního oleje potřebná 1 tuna rostlinného materiálu. To je důvod proč se 1 kapka mátového oleje rovná 28 šálkům mátového čaje.

Esenciální oleje se využívají už tisíciletí v mnohých kulturách pro své léčivé a teraupetické vlastnosti. I moderní trendy se čím dál tím víc obracejí k tradiční péči o zdraví a rostoucí zájem vědecké obce prináší novou podporu pro altenativní zdravotní postupy, které vedou k znovuobjevení skutečných zdravotních účinků esenciálnych olejů. Mnoho elejů má velmi silné čistící učinky, navíc jsou přírodně antibakteriální. Jejich unikátní chemická struktura dovoluje jejich přímé nanášení na pokožku, inhalaci a nebo vnitřní užití za účelem okamžité reakce lidského organizmu. Některé oleje se mohou používat jako podpora na zlepšení vitality a dobrého pocitu. Výsledkem použití esenciálních olejů je přitažlivá vůně, lečivé a terapeutické účinky .....

Vyberte si ze široké nabídky našich služeb. Neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, či připomínkou. Tato stránka slouží jako rozcestník pro námi nabízené produkty.

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: