Začněme emocionální terapii s doTERRA oleji, 3. část

24.11.2015 16:10

V obou předchozích částech byla zdůrazněna důležitost vnitřní a emocionální rovnováhy. Z jednoho prostého důvodu –  všechny (ano všechny) fyzické problémy jsou symptomy hlubší nerovnováhy (současné i minulé problémy, traumata, stres, strach atd.), a pokud je budeme řešit, tyto fyzické příznaky odezní. Mnozí z nás se mohou ptát, jak můžeme pomoci našim dětem, aby nebyly ovlivněny našimi problémy a jinými věcmi, jež by na ně v budoucnosti mohly mít negativní vliv? Stručnou odpověď lze shrnout následovně: nejlepší způsob, jak pomoci svým dětem, je dělat nejprve pomoci sobě!

 

Dalším fantastickým a silným olejem pro práci s emocemi je Cypriš (Cypress), jež jako voda  podporuje všechny, kteří jsou buď uvízlí, stagnující nebo jsou citově zablokovaní. Vlastně by se dalo říci, že cypřišek potřebujeme všichni. Současná doba je totiž nepodporuje projev emocí (hlavně negativních emocí, jako je hněv a bolest), tyto nevyřešené/neprojevené negativní emoce se pak v nás ukládají a tak vytvářejí necitlivost. Tudíž většina z nás se stává velmi otupělými, což nám nedovoluje plně pocítit ani pozitivní emoce, jako jsou pravda, radost a štěstí. Esenciální oleje, na rozdíl od léků, nás podporují a urychlují (2-3x) v naši emocionální terapii, ale to neznamená, že vše vyřeší za nás!

Při emocionálním hojení Cypřiškem nastává něco, co se nazývá katarze. Katarze je znovu prožívání situací z minulosti, které nás zranily, byly traumatické nebo bolestivé. Když  tyto situace znovu prožijeme, jsme schopni je uvolnit z buněčné paměti našeho těla a také ze samotného emocionálního těla. Výsledkem je konečné a trvalé (již se k němu nebudeme muset vracet) zahojení a vyléčení  tohoto problému. Cypřišek, jako olej způsobující emoční katarze, je olej se kterým není radno si zahrávat. Je určen pro ty z nás, kteří  to myslíme vážně a chceme se opravdu dostat „na kloub“ základním otázkám, jež jsou s námi spojené.

 

Citrónová tráva (Lemongrass) je vysoce čistící olej, který pomáhá vyvést hněv a další negativní emoce přes játra z těla ven. Jednoduchým pravidlem je, podpořte játra a uvolněte/vykažte hněv (negativní emoce) z těla ven.

 

Je také velmi důležité naučit se vypořádat s našimi emocemi, takovým způsobem, abychom je mohli formulovat v příslušném jazyce a uvolnit tak krk/hrdlo. Naše kultura úplně nepodporuje transparentnost emocí, připouštění naší zranitelnosti  či otevřenost s nimi spojenou. Levandule je vynikající olej na podporu vyjadřování našich emocí. Emoce, pokud jsou nepohodlné (čtěte naší kultuře nepohodlné), jsme se naučili skrývat a tím jsme si uzavřeli náš krk/hrdlo (krční čakru), což nám zamezuje slovně vyjádřit naše skutečné pocity a emoce, zvláště když máme strach nebo obavy. Levandule uklidňuje obavy, zmírňuje hypertenze, hyperaktivitu, uvolňuje, otevírá hrdlo (krční čakru) a dodává odvahu a sílu jednotlivci, který potřebuje slovně projevit, co cítí. Pro začátek stačí začít si psát do deníku nebo vypovídat své problémy větru. Levandule je jedním z nejdůležitější nástrojů pro emocionální hojení, pro nejlepší účinek, potřete levandulí krk.

 

Pelargónie (Geranium vlastnostmi velmi podobné Růži)  je často dalším emocionálním léčitelem a je velmi známý pro svou zásadní rezonanci se srdcem. Srdce je orgán, jež je třeba, aby se hojil v každém z nás. Geranium je ideální pro nastávající maminky – otevírá a připravuje srdce na přijetí a lásku pro přicházející dítě. Také je to výborný olej, který chrání srdce kojenců a dětí před negativními vlivy. Na druhou stranu pomáhá ke znovu otevření a obnovení zraněného či traumatizovaného srdce nebo pomáhá probudit naše vnitřní dítě. Je to také olej, jež je vhodný pro děti přicházející z dětských domovů, které mají problémy se zneužitím, opuštěním a/nebo jiné problémy týkající se vlastní identity a hodnot.

 

Nezapomeňte TerraShield a OnGuard doslova odhání škůdce! Jak na fyzické úrovni, kde odhání viry a bacily, tak na emocionální úrovni, kde ochraňuje nejen citlivé a empatické povahy.

viac info: e.grolikova@seznam.cz

** Mějte na paměti, méně znamená více! V mnoha případech je lepší použít malé množství oleje a jít do hlubších vrstev, než použít příliš mnoho a obejít problém!

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: