Začněme emocionální terapii s doTERRA oleji, 2. část

17.11.2015 16:21

V předchozím článku jsme si uvedli, jak velmi je důležitá vnitřní a emocionální rovnováha. Protože současné i minulé problémy, traumata, stres, strach, obavy a mnohé jiné mohou vést k vytvoření nerovnováhy. Ta, pokud není řešena, může mít zásadní dopad na zdraví a duševní pohodu člověka.

 

Jako první si uvedeme citrusové oleje a jejich účinky na naše tělo:

  • Citrón (Lemon) – podporuje levou analytickou část mozku – pomáhá zlepšovat paměť, soustředění a učení, jak v práci tak i ve škole. Levá hemisféra je také spojena s naší identitou, egem a na fyzické úrovni souvisí s žaludkem, trávením a játry. Na emocionální úrovni, citron pomáhá podporovat ty, kdo utrpěli trauma a jejich vlastní identita byla poškozena, tudíž může pomoci při obnově smýšlení o sobě samotném.
  • Bergamot – je velmi podobný citrónu, ale je více spojen s uvědoměním si vlastní hodnoty.
  • Divoký pomeranč (Wild Orange) je opakem citrónu a podporuje tvůrčí levou hemisféru – aktivuje kreativní myšlení a spontánnost. Pomáhá nám propojit se s naším vnitřním dítětem a být optimističtí a plní naděje, je to olej hojnosti.

Pro podporu obou částí mozku je dobré používat Citron a Divoký pomeranč dohromady.  Vzhledem k tomu, že pravá strana mozku řídí levou stranu těla a naopak, je lepší použít Divoký pomeranč na levé straně těla a Citron na straně pravé. Potřete spánky, žaludek, chodidla nebo oleje rozptylte.

  • Limetka (Lime) – je olej podporující srdce – pomáhá vyčistit a uvolnit „srdeční„ problémy  jako jsou smutek, trauma, a / nebo deprese. Limetka nás naplňuje chutí do života a pomáhá nám objevit, které z našich záměrů jsou jasné a čisté.
  • Grep (Grapefruit) – je olej pro tělo – pomáhá nám sladit se s naším tělem, učí nás naslouchat našemu tělu – kdy je hladové, unavené, kdy potřebuje určité živiny atp. a tím nám může pomoci zhubnout a udržet si zdravou postavu. Grep je také výborný při zbavování se závislostí – naneste olej na čelo mezi obočí, kde má snadnější přístup k šišince a hypofýze, a nad obočí, kde se olej lépe vstřebá k hypotalamu. Pokud olej nanesete na uvedená místa bude mít mnohem lepší přístup ke všem žlázám v mozku. Na podporu funkce mozku a všech žláz také můžete použít Imortelle (mnozí také zmiňují, že má velmi vysoké vibrace).

Použijeme-li tyto všechny citrusové oleje dohromady můžeme podpořit naše tělo na všech úrovních – fyzické, emocionální i energetické.

viac info: e.grolikova@seznam.cz

Další navazující článek poodhalí roušku Cypřiši, Levanduli a dalším.

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: