Rheumatická artritída

15.02.2014 17:55

Osteoartritida i revmatická artritida mají původ v zánětlivém stavu kloubů . Esenciální oleje mohou snížit zánět a poskytnout úlevu od bolesti, ale nezvrátí poškození, pokud to poškození pokročilo do bodu destrukce kloubní struktury. Ve své knize, Nature 's Living Energy ( Živá energie přírody, dr. David Hill říká, " Při ošetřování pacientů s revmatickou artritidou, jsem zjistil, že kombinace citrony a myrhu, nebo Oregano nanesené lokálně dokáže uklidnit zanícené klouby. " Směs proti bolesti je také velmi efektivní. Mnohé esenciální oleje jako máta, Wintergreen, citrusové oleje, a Levandule jsou analgetické i protizánětlivé, což z nich dělá výborné oleje proti zánětu a bolesti. Obzvláště protizánětlivé jsou: Myrha , Oregano a citrusové směsi.

Rozdíl mezi osteoartritidou a Rheumatickou artritidou

Obě způsobují zánět v kloubech a mohou vyústit do bolesti, obtíží a dokonce deformity končetin. Zde je stručné shrnutí rozdílů:

Osteoartritida, také známá jako degenerativní artritida, je výsledkem opotřebení kloubů a proto se častěji vyskytuje s přibývajícím věkem. V každém kloubu tam, kde je kontakt kost na kost jsou kontaktní povrchy kostí pokryté hladkým povrchem chrupavky. Na pomoc při lubrikaci je tam také kloubní tekutina. U osteoartritidy je tato chrupavka opotřebovaná nebo degenerované a eventuálně dovoluje kontakt kost na kost. Toto má za následek zánět v kosti a okolí a někdy stimuluje tvoření výrůstků na kostech .

Revmatická artritida je autoimunitní onemocnění a může nastat v mnohem mladším věku než jaký je typický pro osteoartritidu . Při revmatoidní artritidě tělo atakuje synoviální membránu a ostatní pojivové tkáně v kloubu , které způsobují zánět . Tento zánět pak vede k opotřebení chrupavky s doprovodnou bolestí a obtížemi při pohybu .

Zde jsou některé z klíčových rozdílů :

 

Osteoartritída

Revmatická artritída

Věk

Obyčajně začíná po 40

Obyčejně začína mezi 25 – 50

Vývoj

Pomalu se časem rozvíjí

Může se rozvinout rychle, v rámci měsíců

Zápal

Jemný

Otékající a citlivý

Klouby

Bedra , kolena , páteř a prsty nejběžnější . Může postihnout i ruce atd. .

Primárně prsty a malé klouby.  Postihuje obědvě ruky, obědvě zápěstí atd.

Stuhnutost

Má tendenci se zmenšiť po krátkém používaní kloubů

Může trvat hodiny, ranná stuhnutost je běžná.

 

Revmatická Artritida vs . rheumatica rheumatica

PMR se někdy zaměňuje s RA . Níže uvedené jsou srovnání obou stavů, jak je zaznamenáno v QualityHealth.com

 

PMR

RA

Bolestivé oblasti

svaly

klouby

Postižené oblasti

prsty, zápěstí , chodidla

bedr, ramena

Lídé stěžkostmi

Hlavně ženy

Hlavně ženy

Věk v čase, kdy se objevuje

nad 50

V polovině 40

Jak se vyvíjí

velmi náhle

postupně

Prognóza

odejde po 1-2 letech

chronické

Artritída vs. Reumatizmus


Artritida je běžný termín používaný pro onemocnění které postihující svaly. Reumatiumus je starší medicínský výraz, který se už dnes moc nepoužívá, který se vztahoval na onemocnění, které způsobovaly bolest a ztuhlost ne pouze v kloubech, ale také v kostech a šlachách .


Oleje, směsi a doporučené produkty :


Oleje a směsi: Bříza, Deep Blue, Frankincense ( kadidlo ) , Levandule, Citron , Majoránka, Myrha, Oregano, Peppermint ( Máta ), Vetiver , Wintergreen

Produkty založené na esenciálních olejích : Technika AromaTouch , Deep Blue krém, GX Assist, Life Long Vitality ( balíček celoživotní vitalita )

Také zvažte: Eucalyptus, Geranium ( muškát ), German Chamomile ( heřmánek římský ), Ginger ( zázvor ) , Lime ( limetka ), Sandalwood ( santalové dřevo)


Navrhované způsoby použití:


Revmatická Artritida:

Okamžitá úleva od bolesti - Birch ( bříza ), Deep Blue, Peppermint ( máta ), Wintergreen a další protizánětlivé oleje aplikované přímo na postiženou oblast, při citlivé pokožce použijte základní olej. Místní oleje následujte krémem Deep Blue a teplým zábalem pro hlubší proniknutí. Wintergreen by se měl zředit se základním olejem před lokálním nanesením.

  • Dr. David Hill ve své knize Nature 's Living Energy ( Živá energie přírody) říká , " Při ošetřování pacientů s revmatickou artritidou jsem zjistil, že kombinace Citronu a myrhy, nebo Oregana naneseného lokálně může pěkně uklidnit zánět kloubů. " Také ve své knize Frankincense ( Kadidlo ) mluví o olejích, které mají mnoho sesquiterpenénov, které pomáhají při artritidě, protože zastavují zánětlivou odpověď. Mezi ně patří oleje jako jsou cedr, Frankincense (Kadidlo ), Ginger ( zázvor ), Myrha a Ylang Ylang .
  • Zvažte směs na úlevu od bolesti Deep Blue. Toto je k dispozici jako a směs v pohodlné láhvi s kuličkou, nebo jako krém .
  • Někteří lidé zjistili, že jim proti artritické bolesti výborně pomáhá směs stejného množství Wintergreenu, Lemongrass, Frankincense, and Eucalyptu smíchané s 50% základního kokosového oleje .
  • Olej , nebo směs se aplikuje přímo na postiženou oblast pomocí jemné masáže. Po masáži použijte teplý obklad dosažení hlubšího průniku a úlevy. Pro ještě více úlevy použijte si namočte ruce nebo nohy do lavoru. Naplňte lavor horkou vodou. Přidejte 3-4 kapky oleje nebo směsi a namáčejte si tam ruce nebo nohy, dokud voda nezačne chladnout. Často míchejte vodu, abyste oleje zamícháno s vodou.
  • Jelikož artritida je často chronickým stavem, některým nejlépe pomůže střídat různé oleje. Další už tak dlouho žili s bolestí, nebo užívali léky na recept proti bolesti, že nemusí pocítit okamžitou odpověď na esenciální oleje. Periodická ( jednou týdně ) Technika AromaTouch odstraňuje stres od neustálé bolesti , nebo chronických stavů a ​​také buduje celkovou homeostázu v těle .

Dlouhodobá úleva - Lidé hlásí pozitivní výsledky po zlepšení stravy doplňky a / nebo použitím očisty organismu. Nejčastěji zmiňované jsou doplňky Life Long Vitality na neustálé bázi, a očista GX Assist .

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: