Praktické použití: Santalové dřevo

28.10.2014 20:41

Název Santalové dřevo patří skupině voňavých dřev, které si udržují svoji překrásnou vůni celé roky. Jak dřevo, tak i olej byli ceněné celá staletí a účinky a použití Santalového dřeva jsou zdokumentované v historických materiálech. Tradičně se používá jako dým v průběhu náboženských obřadů podobně jako kadidlo a k zlepšení meditace. Egypťané používali esenciální olej ze Santalového dřeva jako balzám k mumifikaci. Santalové dřevo je blahodárné na kůži. Napomáhá k snížení zjizvení a fleků a povzbuzuje zdravý, hladký vzhled. Santalové dřevo má sladkou, dřevěnou vůni, která může zlepšovat náladu a často se používá k meditaci, kvůli svému upokojujícímu, uzemňujícímu účinku.

Olej ze Santalového dřeva je úžasný při střevních potížích a stavech močových cest, které vyžadují chladivý efekt –jako v případě  “pálivého” průjmu, hlenové koliky a vaginálního výtoku bílé barvy.  

Santalové dŕevo je vynikající při chronické bronchitidě, zklidňuje a zmírňuje příznaky. Skvělé při nervovém napětí a depresi. Santalové dřevo je také účinným afrodisiakem; Obzvláště vhodným př sexuálních problémech způsobených stresem, úzkostí a pocity izolace.

Na úlevu od respiračních potíží smíchejte Santalové dřevo s Gerániem, když jsou problémy s hustým hlenem v plících a dalších plícních obtížích. Difúzujte, naneste na hrudník a zhluboka dýchejte.

Část rostliny:
Dřevo

Způsob extrakce:
Parní destilace

Aromatický popis:
Suchá, sladká, dřevnatá vůně

Hlavní chemická složka:
Alpha santalol

Hlavní účinky:

  • Podporuje zdravou a hladkou pokožku
  • Snižuje zjizvení a skvrny kůže
  • Zlepšuje náladu
  • Často používaný k meditaci kvůli uzemňující a povzbuzující účinky

Použití:

  • Abyste si užili domácí lázně, naplňte velkou mísu vařící vodou, potom natřete 1-2 kapky Santalového esenciálního oleje na tvář a zakrite hlavu ručníkem. Dejte tvář nad mísu. Získáte tak vyživující a obnovující pocit.
  • Dejte 1-2 kapky na vlhké vlasy, abyste obnovili přirozenou vlhkost a dodali vlasům lesk
  • Inhalujte Santalové dřevo z dlaní a nebo difúzujte, abyste snížili vnitřní napětí a vyrovnali emoce.

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

Přihlaste se k odběru novinek: