Oleje jsou pro všechny živé tvory :-)

18.01.2016 22:36

Mám osobní zkušenost s léčením živého tvora, jež se dle některých člověku velmi podobá – naší tibetské dogy Aschony.

Jednoho ne zas tak krásného dne jsme objevili, že Aschona špatně došlapuje na pravou tlapku. Po pečlivém prozkoumání jsme zjistili, že mezi třetím a čtvrtým prstem na pravé tlapce se jí vytvořila poměrně velká bakule, ze které teče hnis.

Táta jako vystudovaný veterinář rozhodl – jdeme k veterináři. Výsledek byl opravdu „nečekaný“ antibiotika na 10 dní za více než tisícovku. Léčba proběhla, sice ne úplně hladce (kdo by chtěl dvakrát denně dostávat hnusně chutnající tabletku – náš pes to rozhodně nebyl), ale proběhla.

Za týden od dobrání antibiotik byla tlapka zase stejně zhnisaná. Což antibiotika nezabrala, takže čas na upgrade – doTERRA olejíčky. Třikrát denně jsme zakapali bolavou tlapku levandulí s čajovníkem a za týden byla tlapka jako nová :-).

Příběh, ale ještě nekončí. Pár dní od úspěšného doléčení pravé tlapky, Šóna špatně došlapuje na levou tlapku. Co to…?

Mno, mezi třetím a čtvrtým prstem se vytvořila bakule, která Šóně brání došlapovat na nohu. Hm, takže teď už nám to bylo jasné – Aschona má probíhající zánět v těle, který se projevuje na tlapkách, tudíž je nutné „zvýšit grády“. Tlapku máčíme v převařené vodě s hypermanganem, z čehož Šóna přímo „skáče radostí“, pro desinfekci a vypláchnutí špíny. Na tlapku kapeme čajovník a oregáno a na podporu imunity jí na konce uší a na břicho mažeme OnGuard. A to vše opakujeme 3 – 5 krát denně.

Hip, hip, hurá!!! Týden uběhl a teď už jsou obě tlapky vyléčeny a pes jak vidí olejíčky tak se „dekuje“ :-). Prostě legrace musí být :-).

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: