Neštovice

06.01.2014 17:48

Plané neštovice je běžná dětská nemoc, která je typická pro děti před pubertálním věku. Je to velmi nakažlivá infekční nemoc způsobená varicela virem. Počáteční symptomy jako horečka, bolesti břicha a svalů, únava a také případné bolesti hlavy, jsou velmi podobné chřipce. Tyto příznaky potom v prvním až čtvrtým dni následuje vyrážka, která se projevuje malými červenými flíčky, a mohou se objevovat kdekoliv na těle, které obyčejně jsou nepříjemně svědivé. Tyto flíčky se mohou proměnit v puchýře a otevřené rány, které potom mohou představovat další komplikace, pokud se do nich dostane bakteriální infekce. Protože tento virus je velmi nakažlivý, děti by měli zůstat doma a všichni tý, kteří byli vystavený jeho vlivu by měli používat preventivně nějakých antiviralní esenciální olej.

Symptomy podobné chřipce jako i svědivá vyrážka může být nepříjemná, ale toto o nemocnění obyčejně probíhá lehce a přejde za několik dní až týdne. U starších dětí jako i u lidí se slabším imunitním systémem může být horši. Naneštěstí, tento virus může zůstat usazený v nervových buňkách nacházejících se blízko míchy a později v životě se projevit jako pásový opar.

Doporučené oleje, směsi & produkty:

Oleje & Směsi: Levandule (Lavender), Citrón (Lemon), Čajovník (Melaleuca), On Guard

Také zvažte: Bergamot, Eucalyptus, Kadidlo (Frankincense), Muškát (Geranium), Citronová tráva (Lemongrass), Heřmánek římský (Roman Chamomile), Tymián (Thyme)

Doporučený způsob použití:

Svědění.  K úlevě od svědění použijete mast, která je vyrobená s esenciálních olejů anebo produktů, jejichž účinky mohou byt zlepšeny esenciálními oleji:

  • Směs Levandule (svědění) a Čajovníku (prevence proti bakteriální infekci) může byt použitý tak často jak je potřebné přímo na svědící skvrny.
  • Je možné použit je mast s uhličitanem zinečnatým s přidanými 3 kapkami Levandulového a Čajovníkového esenciálního oleje na 30 g masti.

Pro ty, kteří mají více skvrn po těle, může být efektivnější použit koupel. Bylo vyskoušenou celá řada domácích postupů a mohou být použité s Levandulovým esenciálním olejem:

  • Lázeň s ovesnou kaší a levandulí.  Vlože dva hrnky vařené ovesné kaše do uzavíratelného bavlněného sáčku a vložte do vany naplněné horkou vodou. Přidejte 2-4 kapky Levandulového esenciálního oleje a dobře promíchejte. Malé děti si potom mohou  ve vodě hrát, zatímco levandule poskytuje úlevu od svědění.
  • Lázeň s baking sodou a levandulí.  Přidejte 1 hrnek baking sody a 2-4 kapky esenciálního oleje do koupele. Dobře promíchejte a děti si mohou sedět a hrát ve váni, za tím co levandulový esenciální olej poskytuje úlevu od svědění.

Nákaza:  Používání antivirového esenciálního oleje On Guard v místech kde je někde s planými neštovicemi může omezit riziko rozšíření infekce na ostatních, obzvláště pokud se pohybuje v okolí někdo s oslabeným imunitním systémem. Zvažte buď difuzovaní olejů anebo používání vlhkých utěrek s esenciálními oleji.

Symptomy podobné chřipce:  Čaj spolu s 2-3 kapkami Citronovým esenciálním oleje a medem poskytne utišující úlevu. K úlevě od dalších symptomů jako bolesti hlavy a horečku použijte techniky s esenciálními oleji v článcích pro tyto zdravotní problémy. 

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: