Jsou esenciální oleje doTerra organické?

09.02.2018 18:13

Jsou mnohem lepší.

Nepochopte nás špatně. Tento článek nemá za cíl postavit proti sobě CTPG a certifikované organické produkty. Certifikované organické produkty jsou dobré. Podporujeme organické praktiky, ať jsou používané jakoukoliv organizací, která se snaží vypěstovat čisté, kvalitní produkty, ale certifikované organické standardy nejsou jedinými standardy čistoty.

dōTERRA standardy kvality pro esenciální oleje, Certifikované čistá testovaná třída (CPTG), převyšuje oborové standardy. Vzhledem k tomu, že certifikace organických produktů se mění od země k zemi, oblasti k oblasti a ve Spojených státech od státu k státu, není momentálně možné, aby všechny oleje získaly organickou certifikaci. Avšak prostřednictvím GC/MS procesu analýzy jsme schopní určit, zda jakákoliv škodlivá látka  jako jsou pesticidy, herbicidy a syntetické látky je obsažená v esenciálním oleji. Tyto analýzy nám umožňují zabezpečit, že všechny CPTG esenciální oleje nabízených dōTERRA jsou absolutně čisté tak, jak je příroda zamýšlela mít a o krok lepší než organické.

"Esenciální oleje certifikované čisté testované třídy znamenají něco celkem jiného. To znamená, že chráníme chemickou sloučeninu rostliny tak, jak byla vytvořena přírodou. Nepotřebujeme to zlepšovat. Jestliže nám na tom záleží, máme vědecké poznání, rozhodnutí to dosáhnout a čestnost, můžeme to zachovat.“ Dr. David K. Hill, hlavní lékařský ředitel dōTERRA

Získáváme esenciální oleje od velkého počtu producentů a destilérů z celého světa. Každá oblast má svoje vlastní zákony a pravidla, které upravují zemědělství a sběr divoce rostoucích botanických materiálů. Vyhledáváme rostlinné materiály, které jsou pěstované v přesně určeném prostředí, ale nemůžeme říct, že jsou naše oleje všechny „organické”, protože si to vyžaduje přesnou certifikaci, které jednoduše nemůžeme na některé oleje získat.

Naše CPTG testovací standardy vyžadují, aby výtažky olejů byly jednak bez jakýchkoliv pesticidů anebo nepřirozených materiálů, což je jeden z hlavních důvodů, proč lidé vyhledávají organické produkty. Tyto testy dále testují jisté sloučeniny na různých úrovních tak, aby naše oleje zodpovídaly kritériím účinnosti pro každý esenciální olej. Jestliže jakýkoliv olej neprojde přes test čistoty, obzvláště pesticidy, neexistuje žádný druhotný proces, který by odstraňoval pesticidy anebo jiné nepřirozené záležitosti. Oleje, které neprojdou testy, jsou jednoduše odmítnuté. Kromě opatrné destilace olejů z rostlinných materiálů neexistují žádné jiné postupy kterými by oleje procházely .Jsou to 100% čisté aromatické výtažky, nic není přidané nebo odebrané, a buď splňují standardy anebo ne.

 

 

20133

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: