Jak pomoci miminkům esenciálními oleji terapeutické třídy

06.11.2015 17:55

BOLEST BŘÍŠKA 

 1. Smíchejte 1kp Digest Zen s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje a vmasírujte na bříško a na šlapky nohou. 
 2. Smíchejte 1kp římského heřmánku a 1kp divokého pomeranče s 1 čajovou lžičkou nosného oleje (např. kokosového) a tuto směs přidejte do koupele svého děťátka.

NACHLAZENÍ

 1. Do difuzéru použijte 2 kp Melaluky ( Čajovníku ), Citrónu nebo Levandule a difuzujte přes noc a znovu během dne.
 2. Smíchejte 1 kp Melaluky, Citrónu nebo Levandule s 1 lžičkou nosného oleje a použijte trošičku na natření horní části hrudníku a zad při každé výměně plenek nebo tuto směs vmasírujte na šlapky děťátka.

ZÁCPA

 1. Smíchejte 1kp Digest Zen s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje a vmasírujte na bříško a šlapky u nohou. 
 2. Smíchejte 1kp Levandule s 1 lžičkou nosného oleje a jemně vmasírujte do oblasti pupíku hlazením ve směru hodinových ručiček a následováním směru tlustého střeva. 
 3. Pro úlevu přes den je dobré difuzovat 1 kp Levandule nebo Melaluky. 

KAŠEL

 1. Smíchejte 1kp Levandule s 1 lžičkou nosného oleje a malé množství pak naneste na hrudník a páteř
 2. Vmasírujte 1kp směsi Breath nebo 1kp Eukalyptu smíchanou s 1 lžičkou  kokosového oleje na šlapky u nožiček. Přetřít můžete i zadní část krku, horní část zad a hrudníček. Osvědčilo se i difuzování těchto olejů přes noc. 

PLÁČ

Naneste si kapku Levandule nebo Římského heřmánku na kapesník nebo hadrovou plenu, kterou si přehodíte přes rameno a při chování děťátka ho nechejte vdechovat vůni. Můžete si olej kápnout i na ruku, kterou ho hladíte po zádíčkách a hlavičce...( pozor, aby se mu olejíček nedostal do očí )

PRŮJEM

 1. Smíchejte 1kp Digest Zen s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje a vmasírujte na bříško a šlapky u nohou.
 2. Smíchejte 1kp Římského heřmánku s 1 lžičkou nosného oleje. Vmasírujte jemně krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček a pak následujte směr tlustého střeva. 

 

OPRUZENINY

 1. Smíchejte 4 kp Levandule nebo Balanc se 100 ml kokosového oleje a aplikujte pár kapek při káždé výměně plenek. Podobně je možné využít i santalové dřevo.
 2. Do trošičky plnotuč. mléka kápněte 1kp římského heřmánku a 1kp Levandule. Takto připravenou směs nalejte do koupele svého děťátka a dohlédněte, aby se oleje nedostaly do očiček.

HOREČKA

 1. Smíchejte 1kp Levandule s 1 lžičkou nosného oleje. Malé množství poté aplikujte na šlapky děťátka a také na zadní stranu krku a za ouška. Na nožky dejte ponožky, aby se jim esenciální olej nedostal do pusinky
 2. Do 1/2 l vlažné vody kápněte 1-2 kp citronu a namočte do ní ponožky Pořádně je vyždímejte a nasaďte na chvilku děťátku na nožky ( 2- 5 minut) Během hodiny můžete opakovat vícekrát, tak, aby to děťátku bylo příjemné...

ŽLOUTENKA

 1. Smíchejte 1 kp Geránia s 1 lžičkou nosného oleje. Aplikujte na šlapky u nohou a do oblasti jater. NEAPLIKUJTE  olej 30 minut před nebo po UV léčbě světlem!!!

PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ

 1. Smíchejte 1kp Římského heřmánku nebo Levandule s 1 lžičkou nosného oleje. Troškou této směsy jemně masírujte tvář v oblasti čelisti, kde zoubek roste.
 2. Do 100 ml kokosového oleje kápněte 2-3 kp Levandule nebo Serenity a aplikujte na dásně. Místo Serenity je možné  použít 1kp Clove ( hřebíčku ), také zředěného v kokosovém oleji. ( pokud používáte hřebíček, vyzkoušejte ho nejdřív u sebe na dásních a pokud se vám to i přes zředění zdá ještě silné, rozřeďte více. )

 

NEJČASTĚJI DOPORUČOVANÉ ESENCIÁLNÍ OLEJE PRO MIMINKA JSOU:

Grep, Levandule, Citron, Mandarinka, Melaluka ( Čajovník ), Wild orange ( divoký pomeranč ), Římský heřmánek a Neroli

 

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ: 

Kůže miminek je velmi jemná a citlivá, proto je vhodné všechny esenciální oleje ředit. Kapku oleje řeďte lžičkou kokosového oleje nebo je možné použít i jiný nosný olej. Např. mandlový, jojobový, avokádový, slunečnicový, extra-panenský olivový olej a podobně. K difuzování se vyhněte velmi silným olejům, patří k nim např. Cinnamon ( skořice ), cassia ( kasie ), peppermint ( máta ), Oregano ( dobromysl )... Miminkům po aplikaci olejíčků na nožičky nasaďte ponožky a vyhněte se natírání olejíčků na ruce, aby jste předešli kontaktu s ústy, popřípadě protření očiček.

 

PŘIPOMÍNÁME:

Oleje se nesmí kapat přímo do očí, uší a nosu!!! ( pokud se stane, že si třeba protřete nechtěně oči rukou na které jste měli olej NIKDY JE NEVÝPLACHUJTE VODOU, VŽDY VŽDY OLEJEM. Můžete použit i smetanu, mléko, máslo, cokoli co obsahuje tuk. Je to stejné jako u feferonky, voda účinek zesiluje... )

 

Jitka Tichoňová

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: