Jak načerpat co nejvíce z jarního období, které právě začíná...

09.04.2015 20:45

Jaro je překrásné období roku. S prodlužujícímí se dny a teplejším počasím, je správný čas, abychom si obnovili své zdravotní cíle, rozvoněli domov, vyčistili dvůr nebo začali sázet v zahradě. Tady je několik návrhů, které vám pomohou získat co nejvíce z této jedinečné fáze roku...

Napište si svoje cíle a to čeho chcete dosáhnout tohoto jara. Začněte se všeobecným seznamem a potom každný jeden bod rozviňte do detailu. Ať už se to týká jarního uklízení, práce v zahradě, nebo zlepšení životního stylu. Příprava plánu vám pomůže zůstat na spraváné ceste za vašími vytouženými cíli.

Jarní uklid

Dopřejte svému domovu nový začátek tím, že si zorganizujete a vyčistíte každý pokoj. Zapojte svoji rodinu, udělejte si z toho společnou zábavu. Dopřejte si přiměřený čas, abyste se vypořádali s každou oblastí domu. Nezapomeňte použit esenciální oleje k tomu, abyste vyčistili dům nebo byt. Esenciální oleje jako Lemon (Citron), Lime (Limetka), Thyme (Tymián), Melaleuca (Čajovník), a On Guard mají vynikající čistící účinky, které čistí povrchy a odstraňují špínu a nepřijemné zápachy bez nebezpečných chemických látek.

Zahrada

Nedávná holandská studie ukázala, že zahradničení pomáha bojovat se stresem dokonce lépe než jiné relaxační aktivity. Zahradničení může být zábava pro celou rodina a nebo vynikajicí skušenost, která přínáší odměnu v podobě zdravých a dobrých plodů. Začněte tím, že si vyhradíte místo pro jednotlivé rostliny, vyčistíte jednotlivé oblasti a připravíte je k sadbě. Nakupte semena, sazenice, hlínu a všechny ostatní věci. Pokud nemáte s pěstovaním rostlin skušenosti, podívejte se na web a nebo se zeptejte někoho kdo vám pomůže.

Zlepšite svoji stravu

Podívejte se na místní farmy a trhy, abyste našli čerstvou zeleninu. Použijte listovou zeleninu, abyste si vyrobili smoothie a čerstvé saláty. Připravte si lehké večeře s aspargusem, mrkví a bramborami spolu s další výživnou zeleninou. Doplňte tělo vitaminy a minerály, abyste získali více enerigi a zdravé tělo. Zvažte použití výživových doplňků jako je denní výživový baliček. Podobně jako váš dům nebo byt i vaše tělo může potřebovat osvěžovač. Pijte hodně vody a použivejte Zendorcrine a GX Assist, abyste vyčistili a detoxikovali váš organizmus.

Začněte se více hýbat

Cvičte pravidelně. Cvičte, abyste omezili stres, zlepšili spánek, vyjasnili mysl, zvýšili sebeúctu, povzbudili kreativitu a napomohli celkové rovnováze. Nyní, když je venku tepleji, můžete jít běhat, projet se na kole nebo jít na výlet. Začněte pomalu, jeden krok za krokem. Vytvořte si zvyk cvičit pravidelně i když to určitě zabere čas a nějakou námahu. Učte děti příkladem, povzbuďte je, aby objevily fyzické aktivity, které pro ně budou zábavné.

Výzva: Dejte si cíl cvičit 30 min alespoň třikrát za týden.

 

Vpusťte jaro do svého příbytku

Otevřete okno a dovolte čerstvému jarnímu vzduchu a teplým slunečním paprskům dovnitř. Natrhejte si a nebo si kupte kytici čerstvých květů každý týden. Jasné barvy a překrásné vůně pozvednou vaši náladu a dodají krásu do vašeho domova. Difuzování eseniciálních olejů je další vynikajicí způsob jak naplnit váš dům vůní jara. 

Choďte do přírody

Příroda nabízí mnoho pozitivních účinků na mentální a fyzické zdraví. Denní pobyt na slunku může povzbudit náladu, dodat enerigii a zlepšit celkové zdraví. Vychutnejte si překrásné jarní počasí na vycházce, během picniků, práci v zahradě nebo hry v parku s dětmi. Už jen trochu čerstvého vzduchu a slunečního záření může vyjasnit mysl a obnovit vaše tělo.

dōTERRA eseniciální oleje můžete koupit v našem eshope, nebo od kteréhokoliv konzultant.

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: