Aromaterapie: Je to mnohem víc než jen vůně

15.05.2020 00:00

CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje testované třídy pro holistický přístup k přirozenému zdraví a životnímu stylu

Aromaterapie je víc, než si možná myslíte

Přijdete domů z práce, jste unavení, a tak si zapálíte vonnou svíčku, lehnete si do voňavé bublinkové koupele, poslechnete si  Mozarta nebo si dáte masáž s aromatickým masážním olejem za zvuku
Pachalbelův kánon v D, který pohladí vaši duši.


Ó ! aromaterapie . Jaký skvělý odstresovač ..

Ale je to všechno, co aromaterapie nabízí? Ani zdaleka .

To, co se běžně považuje za aromaterapii, zdůrazňuje vůni - je to přece aromaterapie. Jejím hlavním cílem je uvolnění a snížení stresu prostřednictvím uklidňujícího vlivu vůně a emocionální odpovědi, kterou vyvolává.

A i když je pravda, že aroma může sáhnout hluboko do našeho nitra,a hluboce nás ovlivnit, skutečná aromaterapie je mnohem více než odbourávač stresu. Nabízí holistický přístup k přirozené péči o zdraví prostřednictvím aromatických molekul, které se nacházejí v CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejích testované třídy.

Aromaterapie je víc než jen vůně.

Takže co přesně je aromaterapie?

V nejzákladnějších terrmínech je aromaterapie infuze aromatických molekul do tělesných systémů prostřednictvím aplikace CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejů testované třídy k dosažení terapeutického výsledku. Toho lze dosáhnout buď přímou inhalací, masážní aplikací olejů nebo vnitřním použitím. Autor pojmu aromaterapie byl francouz Dr. René - Maurice Gattefossé nazval ji " Aromatherapy " tedy terapeutické použití aromatických látek. Jeho použití levandulového oleje mělo velmi málo společného s jeho vůní, ale vše s medicínskými vlastnostmi složek oleje)

Tři modely Aromaterapie

V aromaterapii jsou tři modely nebo myšlenkové směry : Francouzský, Německý a Anglický .

 • Anglický model obhajuje rozředění malého množství esenciálního oleje na základě nosného oleje (většinou při 1-3% koncentraci) a masírování těla, aby se dosáhlo relaxačního účinku a uvolnění stresu.
 • Francouzský model předepisuje použití CPTG ®, Certifikovaných čistých esenciálních olejů testované třídy tak, že kápnou několik kapek oleje do medu, na kousek chleba nebo do malého množství rostlinného oleje a pak to užijí vnitřně. Také spočívá v hladké (tj. neředěné) masážní aplikaci olejů.
 • Německý model se soustředí na inhalaci esenciálních olejů, založenou na víře, že účinek aromatických složek olejů na mozek může přímo ovlivnit fungování mnoha tělesných systémů.

Jak funguje aromaterapie ?

Schopnost esenciálních olejů ovlivnit mysl i tělo z nich dělá skutečně jedinečné činitele.

Tři vlastnosti olejů, spolupracující v harmonii, dávají aromaterapii široký záběr jedinečných benefitů: emocionálních, fyzických a mentálních.

CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje testované třídy  jsou silnými postředky pro přirozené zdraví kvůli své:

 • Vůni, jejímž prostřednictvím se síla aromatických molekul dostává přímo k centrálním částem mozku, kde ovlivňuje uvolňování hormonů a neurotransmiterů, posiluje imunitní systém a vyvažuje tělesné systémy. Vůně může mít přímý vliv na vaše emoce a paměť.
 • Chemii a aktivitě aromatických molekul na buňky těla. V esenciálních olejích je přibližně 3,000 známých chemických složek (poměrně jednoduchý olej může obsahovat od 80 do 300 z nich a esenciální olej jako je levandule je ještě komplexnější).
 • Frekvenci, něco jako xi (nebo chi) z tai chi, xigong nebo akupunktury, což umožňuje olejům, aby doslova zvýšily energetické úrovně vašeho těla.

Jak využít všechny výhody esenciálních olejů

Dvě z nejsilnějších aromaterapeutických aplikačních metod jsou rozptylování - difuze studeným vzduchem a neředěná masážní aplikace - dvě z nejefektivnějších metod přímé masážní aplikace esenciálních olejů jsou Technika AromaTouch ™ a Technika Vita - Flex .


Dalším způsobem, úzce spojeným s rozptylováním je přímá inhalace. Jednoduše kápněte několik kapek CPTG ® , certifikovaných čistých olejů do dlaní, protřete po směru hodinových ručiček, abyste zvýšili frekvenci oleje, vytvořte z dlaní misku a přiložte k nosu, abyste mohli hluboce inhalovat. Jako alternativu můžete použít kapesník nebo ubrousek a inhalovat. Esenciální oleje také můžete kápnout večer na polštář a vytvořit tak velmi příjemné a účinné prostředí na spaní.

Jiné způsoby jak používat esenciální oleje :

 • Ve zvlhčovačích vzduchu a odpařovačích - vemi vhodné jsou citron, máta a frankincense.
 • Ve vaně nebo sprše: dōTERRA ® Essential Oils má řadu vlasových produktů a produktů péče o pokožku.
 • Jako alternativa k syntetickým vůním: esenciální oleje jsou zcela přírodní a mají dlouhotrvající vůně.
 • V obkladech: Aplikace obkladu na oleje vytváří hluboký uklidňující účinek. Jednoduše vetřete několik kapek esenciálního oleje (buď přímo nebo rozřeďte, v závislosti na tom, jaký esenciální olej používáte) do léčené oblasti, zakryjte vlhkým ručníkem a překryjte suchým ručníkem. Nechte odstát 10 až 60 minut . Teplo ručníku spolu s vlhkostí vám dostanou esenciální oleje hlouběji do tkání. .
 • Jako doplňky výživy: Mnohé esenciální oleje se mohou ředit v tekutině rozpustné pro oleje (jako např. rýžové mléko, javorový sirup, med nebo agávový sirp) a užít vnitřně .
 • Při vaření: Esenciální oleje se mohou použít místo bylinek a dosahují se s nimi vynikající účinky. Mají silnější chuť než sušené bylinky, a chutnají výborně. Přidávejte po skončení vaření nebo těsně před koncem.
 • Při čištění: Když přidáte několik kapek citrónu, máty, levandule nebo Purify do praní, myčky nádobí nebo vody, v níž myjete nádobí , pomůže vám to dezinfikovat a čistit. Při praní můžete přidat několik kapek do vody na praní; ale ještě lepší efekt dosáhnete, když přidáte několik kapek na vlhký hadřík a přidáte ho do sušičky prádla.

Esenciální oleje jako podpora jiných postupů

Esenciální oleje se mohou používat spolu s těmito postupy:

 • Masážní terapie: Esenciální oleje mohou výrazně zvýšit uvolňující a obnovující účinky masáže. Oleje pomáhají s uklidňováním zatěžovaných svalů a jiných měkkých tkání, zlepšují cirkulaci a podporují lymfatickou drenáž . Pouze přidejte svůj oblíbený esenciální olej do základního masážního oleje . Neředěná aplikace olejů, a navrstvení masážního oleje také může být velmi efektivní .
 • Reflexologie: Přidání esenciálních olejů, zvláště při Technice Vita -Flex , může výrazně zvýšit efektivitu této techniky. 
 • Akupunktura: Stejně jako u reflexologií jsou esenciální oleje přirozenými posilovači. 
 • Chiropraxe 

20133

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: