Aromaterapie: Je to mnohem víc než jen vůně

15.05.2020 00:00

CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy pro holistický přístup k přirozenému zdraví a životnímu stylu

Aromaterapie je víc, než si možná myslíte

Přijdete domů z práce, jste unavení, a tak si zapálíte vonnou svíčku, lehnete si do voňavé bublinkové koupele, poslechnete si  Mozarta nebo si dáte masáž s aromatickým masážním olejem, za zvuku Pachelbelovho Kano v D, který pohladí vaši duši.

Ó ! aromaterapie . Jaký skvělý odstresovač ..

Ale je to všechno, co aromaterapie nabízí? Ani zdaleka .

To, co se běžně považuje za aromaterapii, zdůrazňuje vůni - je to přece aromaterapie. Jejím hlavním cílem je uvolnění a snížení stresu, prostřednictvím uklidňujícíhoho vlivu vůně - a emocionální odpovědi, kterou vyvolává.

A i když je pravda, že aroma může sáhnout hluboko do našeho nitra, a hluboce nás ovlivnit, skutečná aromaterapie je mnohem více než odbouravač stresu. Nabízí holistický přístup k přirozené péči o zdraví prostřednictvím aromatických molekul, které se nacházejí v CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejích terapeutické třídy.

Aromatherapy je víc než jen vůně.

Takže co přesně je aromaterapie?

V nejzákladnějších terrmínoch aromaterapie je infuze aromatických molekul do tělesných systémů prostřednictvím aplikace CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy, k dosažení terapeutického výsledku. Toho lze dosáhnout buď přímou inhalací, masážní aplikací olejů nebo vnitřním použitím. Autor pojmu aromaterapie byl francouz Dr. René - Maurice Gattefossé nazval ji " Aromatherapy " tedy terapeutické použití aromatických látek. Jeho použití levandulového oleje mělo velmi málo společného s jeho vůní, ale vše s medicínskými vlastnostmi složek oleje)

Tři modely Aromaterapie

V aromaterapii jsou tři modely - nebo myšlenkové směry : Francouzský, Německý a Anglický .

 • Anglický model obhajuje rozředění malého množství esenciálního oleje na základě nosného oleje ( většinou při 1-3 % koncentraci) a masírování těla, aby se dosáhlo relaxační účinek a uvolnění stresu.
 • Francouzský model předepisuje požití CPTG ®, certifkovaných čistých esenciálních olejů terapeutické skupiny, běžně provedeného tak že kápnou několik kapek oleje do medu, na kousek chleba. nebo do malého množství rostlinného oleje, a pak to užijí vnitřně. Také spočívá v hladké (tj. neředěné) masážní aplikaci olejů.
 • Německý model se soustředí na inhalaci esenciálních olejů, založenou na víře, že účinek ' aromatických složek olejů na mozek může přímo ovlivnit fungování mnoha tělesných systémů.

Jak funguje aromaterapie ?

Schopnost esenciálních olejů ovlivnit mysl i tělo z nich dělá skutečně jedinečné terapeutické činitele.

Tři vlastnosti olejů, spolupracující v harmonii, dávají aromaterapii široký záběr jedinečných benefitů: emocionálních, fyzických a mentálních.

CPTG ® , certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy jsou silnými postředky pro přirozené zdraví kvůli své:

 • Vůni. Jejímž prostřednictvím se síla aromatických molekul dostává přímo k centrálním částem mozku, kde ovlivňují uvolňování hormonů a neurotransmiterů, posiluje imunitní systém a vyvažuje tělesné systémy . Vůně může mít přímý vliv na vaše emoce a paměť, a umožňuje aromaterapii, aby měla silný účinný vliv na skoro každý aspekt našeho zdraví .
 • Chemii a aktivity aromatických molekul na buňky těla. V esenciálních olejích je přibližně 3,000 známých chemických složek (poměrně jednoduchý olej může obsahovat od 80 do 300 z nich; a esenciální olej , jako je levandule je ještě komplexnější) , Z nichž všechny mají vědecky zdokumentované terapeutické činnosti .
 • Frekvenci, něco jako xi ( nebo chi ) z tai chi, xigong nebo akupunktury, co umožňuje olejům, aby doslova zvýšily energetické úrovně vašeho těla.

Jak využít všechny výhody esenciálních olejů

Dvě z nejsilnějších aromaterapeutických aplikačních metod jsou rozptylování, difuze studeným vzduchem a neředěná masážní aplikace.

 • Rozptylování CPTG ®, certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy prostřednítvím difuzerů je úžasný způsob, jak zažít silné účinky esenciálních olejů .
 • Přímá aplikace esenciálních olejů na kůži má benefity, kterým neuvěříte, pokud je nevyzkoušíte. Může vám to změnit život .

Dvě z nejefektivnějších metod přímé aplikace esenciálních olejů jsou Technika AromaTouch ™ a Technika Vita - Flex .

Dalším způsobem, uzce spojeným s rozptylováním je přímá inhalace. Jednoduše kápněte několik kapek CPTG ® , certifikovaných čistých olejů do dlaní, protřete po směru hodinových ručiček, abyste zvýšili frekvenci oleje, vytvořte z dlaní misku a přiložte k nosu, abyste mohli hluboce inhalovat. Jako alternativu můžete použít kapesník nebo ubrousek a inhalovat. Esenciální oleje také můžete kápnout večer na polštář a vytvořit tak velmi příjemné a účinné prostředí na spaní.

Jiné způsoby jak používat esenciální oleje :

 • V zvlhčovačích vzduchu a odpařovačích: Některé esenciální oleje, jako citron, máta a frankincense, jsou na to jako ulité .
 • Ve vaně nebo sprše: dōTERRA ® Essential Oils má řadu vlasových produktů a produktů péče o pokožku.
 • Jako alternativu k syntetickým vůním: esenciální oleje jsou zcela přírodní a mají dlouhotrvající vůně.
 • V obkladech: Aplikace obkladu na oleje vytváří hluboký uklidňující účinek . Jednoduše vetřete několik kapek esenciálního oleje (buď přímo nebo rozřeďte, v závislosti na tom, jaký esenciální olej používáte) do léčené oblasti, zakryjte vlhkým ručníkem a překryjte suchým ručníkem. Nechte odstát 10 až 60 minut . Teplo ručníku spolu s vlhkostí vám dostanou esenciální oleje hlouběji do tkání. .
 • Jako doplňky výživy: Mnohé esenciální oleje se mohou ředit v tekutině rozpustné pro oleje ( jako např. . Rýžové mléko, javorový sirup , med nebo Agávový nektar ) a užít vnitřně .
 • Při vaření: Esenciální oleje se mohou použít místo bylinek a dosahují se s nimi vynikající účinky. Mají silnější chuť než sušené bylinky, a chutnají výborně. Přidávejte po skončení vaření nebo těsně před koncem.
 • Při čištění: Když přidáte několik kapek citrónu, máty, levandule nebo Purify do praní, myčky nádobí nebo vody, v níž myjete nádobí , pomůže vám to dezinfikovat a čistit. Při praní můžete přidat několik kapek do vody na praní; ale ještě lepší efekt dosáhnete, když přidáte několik kapek na vlhký hadřík a dáte ji do sušičky s mokrými šaty.

Esenciální oleje jako podpora jiných léčebných postupů

Klinický výzkum ukázal, že aromaterapie má silné pozitivní účinky , když se používá jako podpora jiných přírodních léčebných způsobů. Výzkum ukázal, že esenciální oleje mohou znásobit benefity 2 až 10 krát oproti výsledkům, které tyto způsoby dokáží dosahovat zvlášť. Esenciální oleje se mohou používat spolu s těmito způsoby :

 • Masážní terapie: Esenciální oleje mohou výrazně zvýšit uvolňující a obnovující účinky masáže. Oleje pomáhají s uklidňováním zatěžovaných svalů a jiných měkkých tkání, zlepšují cirkulaci a podporují lymfatickou drenáž . Pouze přidejte svůj oblíbený esenciální olej do základního masážního oleje . Neředěná aplikace olejů, a navrstvení masážního oleje také může být velmi efektivní .
 • Reflexologie: Přidání esenciálních olejů, zvláště při Technice Vita - Flex , může výrazně zvýšit efektivitu této léčebné techniky. Frekvence esenciálních olejů vytváří dokonalé partnerství s energií reflexologie, a vytváří výsledky, které refexológia samotná nedokáže dosáhnout.
 • Akupunktura: Stejně jako u reflexologií, esenciální oleje jsou přirozenými posilovači tohoto léčebného způsobu. . 
 • Chiropraxe 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: