6 nejlepších esenciálních olejů pro úspěšný návrat do školy

28.08.2014 11:04

Blíží se opět začátek školního roku. Léto uběhlo tak strašně rychle, že? Nedávno jsem šla do obchodu a viděla maminky a tatínky, jak chodí po obchodě s nákupním seznamem a nákupními vozíky plnými školních pomůcek.

Zamýšleli jste se ale jak připravit tělo svého dítěte na školu? Přechod z pohodlného a bezpečného domova do třídy, mezi nové kamarády a učitele je pro děti náročné. Ve škole je toho tolik nového a ne všechny děti zvládají dobře nové věci.

Setkávání se mnoha dětmi ve škole, školních jídelnách, ale i ostatníma lidmi v autobusech a vlacích může představovat i obrovskou zátěž na imunitní systém, protože kde se nachází velké množství lidí, tam se nachází i větší riziko bakteriálních a virusových onemocněni.

A tak, bych ráda poskytla seznam esenciálních olejů, které mohou pomoci vašemu dítěti vrátit se do školy a také tam zůstat bez emocionálních ale i zdravotních obtíží.

Poznámka ke kvalitě: Používám a doporučuji jen esenciální oleje teraupetické třídy jako jsou doTERRA. Všechny odporučení jsou založená na předpokladu, že použiváte vysoce kvalitní esenciální oleje. Pokud byste chtěli začít s používáním vysoce kvalitních esenciálních olejů, terapeutické třídy, kliknete zde a naučte se jak začít.

6 nejdůležitějších esenciálních olejů pro návrat do školy:

  1. Mátový esenciální olej (Peppermint) & Esenciální olej z Divokého pomeranče (Wild Orange) – toto je výborná směs, která vaše dítě určitě probudí. Nyní mají budík, aby vstali, nebo je vyrušujete z jejich snů rozsvícením světla se slovy „Vstávej už je ráno, čas jít do školy.“ Zapnete v kuchyni difuzér a rozptylujte v průběhu snídaně tu to směs. Nebo dejte tuto směs do flaštičky s kuličkou a namažte ji na zápěstí a zátylek zatím co je jemně budíte.
  2. Rozmarýnový esenciální olej (Rosemary) – Věděli jste, že s rozmarýnem můžete být chytřejší? Rozmarýn dokáže zlepšit činnost mozku a náladu. Doporučuji přidat jednu nebo dvě kapky rozmarýnu do dětského šamponu a používat ho k umývání vlasů, nebo vetřít do vlasů zatím co jí snídani. Můžete také difuzovat tento olej předtím než odejdou doškoly a jak se vrátí a pracují na domácích úkolech.
  3. In Tune “Směs na soustředění” od doTERRA – Tato směs obsahuje oleje, u kterých studie ukázali a které jsou běžně používané kvůli jejich schopnosti povzbuzovat klid, soustředění a vyrovnaný stav mysli. Mnoho z týchto olejů obsahují velké množství sesquiterpenes, které dokážou proniknout za mozkovů barieru a dostat se do buněk mozku. Je velmi nápomocná při řešení symptomů ADD/ADHD neboli hyperaktivity, úzkosti a nepozornosti. Ráda používám tuto směs před obchodem do školy na zátylek. Případně nakapám několik kapek do kapesníku, aby ho mohli používat i ve škole.
  4. Citronový esenciální olej (Lemon) – Citron je také známý jako „Olej pozornosti“. Jeho citrusové aroma vyživuje mysl a napomáhá koncentraci. Citronový esenciální olej je výborný olej pro děti, které zápasí ze školu. Je obvzlaště náporný v případě, že dítě trpí poruchami učení. Dobře voní spolu s Rozmarýnem a tak můžete připravit ho jako směs s rozmarýnem a dát ho do flaštičky s kuličkou a použít na zátylek nebo rozptylovat tuto silnou dvojici před odchodem do školy.
  5. Serenity “Upokojující Směs” od doTERRA – Děti, kterou jste hyperaktivní nebo mají problémy s koncentrací, mohou mít velký užitek z této směsi. Obsahuje oleje, které se používají, aby upokojili a utěšili pocity stresu, nadšení a úzkosti. Je to velká pomoc při upokojování rozdivočelých dětí a přípravu na pokojný spánek. Rádi ho i používáme jako součást detoxikační koupele pred spaním anebo rozptyluji v dětském pokoji hodinu před spaním. Je možné tuto směs natřít na zátylek nebo chodidla před školou pokud je vaše dítě hyperaktivní anebo před spaním.
  6. On Guard směs od doTERRA. Tento olej je nejlepší ochranou před nemocemi. Studie ukázali, že je účinný na chřipku a jiné virové infekce. Natřete 2-3 kapky na chodidla dítěte potom co se vrátí ze školy, abyste posíli jeho imunitní systém a předešli nemocem. Pokud dítě už má virové onemocnění, dejte 3 kapky pod jazyk 3 krát denně anebo použijte doTERRA OnGuard Beadlets.

Kde si koupit tyto oleje: Pokud jste přemýšleli kde si koupit tyto oleje, máte štěstí. Používám tyto oleje ve své rodině a vzhledem na to, že máme 5 dětí, jsem začala s nákupem registračního balíčku Domácí Lekař. Napište nám, rádi Vám poradíme s jakýmkoliv problémem.

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: