5 esenciálních olejů pro překonání neúspěchu/ k zahojení zlomeného srdce

01.12.2015 11:38

Aromaterapie je silná komplexní metoda, která používá esenciální oleje na podporu a udržení fyzické, psychické a duchovní pohody. V kombinaci se silnou myšlenkou (záměrem), dotekem a vůní se může stát transformačním katalyzátorem. Toto také může zahrnovat masáž, místní aplikaci, vdechování, koupel nebo péči o pleť.

Inhalace esenciálních olejů stimuluje čichový systém v našem mozku, jež pošle signál do limbického systému v mozku, do části která kontroluje emoce a vyvolává vzpomínky. Což způsobí vypuštění chemických látek, díky nimž se cítíme uvolnění, v klidu a pohodě nebo stimulovaní, to záleží na tom, jaké oleje jsme dříve použili.

 

Tak jak můžeme těžit z aromaterapie a zmírnit náš žal či zklamání?

 

1. Uvolněte se s Eucalyptem

Když vztah nebo příležitost skončila nebo se neuskutečnila, je to přirozené cítit zásadní pocit ztráty. A každý z nás bude potřebovat čas na uvolnění těchto emocí a čas truchlit. Eucalyptus má velmi osvěžující vůni, která pomáhá osvobodit se a uvolnit vše, co nás drželo. „Nechte to být / projít.“

 

Inhalujte: Do difuzéru nebo do misky s horkou vodou přidejte 2-3 kapky Eukalyptu. V případě inhalace z misky přehoďte ručník přes hlavu, aby došlo, co k nejmenšímu úniku par. Vdechujte vůni po dobu až 5 minut s úmyslem uvolnit bolest a smutek, jež jsou uloženy v našich plicích. Vypusťte své emoce pláčem či sledováním vhodného filmu a rozmazlujte se J.

 

2. Dýchejte s pomocí Kadidla (Frankincense)

Když prožíváme intenzivní emoce podvědomě se chráníme, což ve většině případech způsobuje ztuhnutí svalů a mělké dýchání. To má za následek uložení nevyřešených emocí do našeho těla. Kadidlo bylo v minulosti používáno při náboženských rituálech právě pro své vlastnosti, jež uklidňují mysl a podporují dýchací systém, tím že nám pomáhají prohloubit naše dýchání. „Vše vydechněte.“

 

Aplikujte lokálně: Přidejte 6 kapek kadidla (je možné přidat i několik kapek eukalyptu) na 2 čajové lžičky základního oleje (jojobový, kokosový nebo mandlový) a naneste na vaše srdce a hrudník, hluboce vydechujte všechny své pocity.

 

3. Odpusťte s Immortelle

Když se trápíme, když nás něco bolí, je běžné obviňovat sebe nebo někoho jiného. Náš mozek se snaží zanalyzovat a posoudit situaci, čímž zavíráme naše srdce. Je osvobozující, když opustíme naši iluzi, o tom že jsme mohli udělat něco jinak a tím by se to změnilo. Každý z nás potřebuje jinak dlouhý čas na zhojení této rány. „Buďte k sobě laskaví.“

 

Masáž nebo lokální aplikace: Smíchejte 6 kapek Immortelle se 2 čajovými lžičkami základního oleje a aplikujte lokálně na vaše srdce a hrudník pro zklidnění nervového systému a následné odpuštění. Nebo se nechte Immortelle směsí v kombinaci s masážním olejem namasírovat od profesionála nebo od někoho komu věříte.    

 

4. Přijměte / smiřte se s pomocí Rmene římského (Chamomile)

Smíření se, umožňuje růst míru v naší duši. Když dokážeme opustit pocity odmítnutí, může dojít k naší transformaci. Nahromaděný stres se začne uvolňovat z našich mentálních, emocionálních a fyzických těl a naše zranění se začnou pomalu léčit. Rmen římský má jable

 

čnou vůni, jež povzbuzuje díky své kvalitě nevinnosti léčení našeho vnitřního dítěte, a to zejména při pocitech opuštěnosti, které v těchto chvílích často přicházejí.

 

Uklidňující koupel a čaj ze Rmene římského: Naplňte vanu teplou vodou a přidejte 6-8 kapek esenciálního oleje a zamíchejte. Také můžete přidat lžíci mléka nebo koupací sůl, jež  doplní vaši hladinu hořčíku, jež byly vyčerpány prožitým stresem. Pití čaje obohaceného o pár kapek Rmene vás intenzivněji podpoří v procesu přijímání dané situace.

 

5. Podporujte lásku sami k sobě s Bergamotem

V tomto stádiu máme příležitost znovu zaměřit naši lásku zpět na sebe. Ve většině případů býváme tak zaměřeni na to, aby druzí plnili naše touhy, že zapomínáme uspokojovat své vlastní potřeby. Bergamot je povznášející a výrazně podporuje náš solar plexus, jež je spojen s problémy se sebevědomím. Proto během tohoto hojícího se procesu může dojít k jeho přetížení. Bergamot nám pomáhá uvolnit se a znovu získat sebevědomí. Také má přirozené anti-depresivní vlastnosti a uklidňující účinky na náš „rozhašený“ trávicí systém. „Miluj sebe samého jako bližního svého.“

 

Lokální aplikace: Vytvořte si svoji vlastní směs přidáním 6-8 kapek Bergamotu na 2 čajové lžičky základního oleje nebo krému. Tuto směs vmasírujte do solar plexu a břišní oblasti vlastní milující rukou. Pro vytvoření vašeho vlastního rituálu podporujícího lásku k sobě samému použijte Bergamot každé ráno a po koupání jako přírodní parfém.

 

Projděte životními zkouškami s láskou a otevřeným srdcem. Brzy nashledanou.

Viac info: e.grolikova@seznam.cz

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: