Vítejte ve světě esenciálních olejů a jiných wellnes produktů

 

Nabízíme nejkvalitnější esenciální oleje CPT G C ertified Pure Therapeutic Grade - a naše zkušenosti s používáním těcho přirodních prostředků pro zlepšení zdraví a dobré pohody.

Na stránkách vám stručně představíme esenci ální  oleje i poslá ní s polečnosti a poskytneme po drobnější infr omace o esenciáních olejích a způsobe ch jejich použití.

 Oleje si můžete nakoupit v našem E-shopu 

§ Důležité upozornění

Nic na těchto stránkách není zamýšleno jako lékařská rada. Pro lékařskou diagnózu, radu a pomoc, navštivte prosím svého lékaře.

Esenciální oleje nejsou léčiva ve smyslu zákonných norem České republiky ani ve smyslu EU směrnice 1169/2011 v platném znění. Přesto podobně jako strava umí ovlivnit mnohé nepříjemné stavy tak, že se cítíme komfortněji a ve větší pohodě. Uvedené popisy k jednotlivým aromatickým a wellness substancím vycházejí ze zkušeností a mohou se projevit individuálně. Proto je vhodné se při používání jednotlivých substancí řídit vlastními pocity a zkušenostmi. 

 

Novinky

NOVÉ PRODUKTY JSOU JIŽ K ZAKOUPENÍ

20.02.2015 18:56

Na globální konferencí v Salt Lake City byly v minulém roce představeny nové produkty. Od 1.února jsou k dispozici k zakoupení. 


Přehled nových produktů:

 

ARBOVITAE

- S vysokým obsahem tropolónov chrání před vlivem prostředí
- Podporuje zdravé fungování buně
k.

 

 

 

CARDAMON

- Používá se k uklidnění žaludku
- Podporuje čisté dýchaní a respirační zdraví

 

 

 

Nový BREATH 

- Vylepšená respirační patentovaná směs o účinky esenciálního oleje cardamon

 

 

 

BREATH DROPS

- Síla nového esenciálního oleje Breath v podobě bonbónů obohacena o Thyme a Mellisa

 

 

 

 

VZORKY ZUBNÍ PASTY S OnGuard

- Zubní pasta na cesty či možnost lepšího dělení se o její účinky díky jednoduchým vzorkům

 

 

 

 

VERÁGE


- Bezpečná, efektivní a hlavně PLNĚ-přírodní komplexní kosmetika (čistič, toner, hydratační sérum, sérum proti stárnutí, hydratační krém

 

 

 

HDCLEAR SYSTEM

- Nová čistící kosmetic sada sestávající z čistící pěny, esenciálního oleje a pleťového mléka

 

 

 

CORRECT-X

- Rychlá pomoc
při odřeninách, škrá
banců a řezných ranách

 

 

 

 

TERRAGREENS

- Populární v
ýživový doplněk na principu Smoothies plný zeleniny, ovoce a trávy

Články

Aromaterapie: Je to mnohem víc než jen vůně

15.05.2020 00:00

CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy pro holistický přístup k přirozenému zdraví a životnímu stylu

Aromaterapie je víc, než si možná myslíte

Přijdete domů z práce, jste unavení, a tak si zapálíte vonnou svíčku, lehnete si do voňavé bublinkové koupele, poslechnete si  Mozarta nebo si dáte masáž s aromatickým masážním olejem, za zvuku Pachelbelovho Kano v D, který pohladí vaši duši.

Ó ! aromaterapie . Jaký skvělý odstresovač ..

Ale je to všechno, co aromaterapie nabízí? Ani zdaleka .

To, co se běžně považuje za aromaterapii, zdůrazňuje vůni - je to přece aromaterapie. Jejím hlavním cílem je uvolnění a snížení stresu, prostřednictvím uklidňujícíhoho vlivu vůně - a emocionální odpovědi, kterou vyvolává.

A i když je pravda, že aroma může sáhnout hluboko do našeho nitra, a hluboce nás ovlivnit, skutečná aromaterapie je mnohem více než odbouravač stresu. Nabízí holistický přístup k přirozené péči o zdraví prostřednictvím aromatických molekul, které se nacházejí v CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejích terapeutické třídy.

Aromatherapy je víc než jen vůně.

Takže co přesně je aromaterapie?

V nejzákladnějších terrmínoch aromaterapie je infuze aromatických molekul do tělesných systémů prostřednictvím aplikace CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy, k dosažení terapeutického výsledku. Toho lze dosáhnout buď přímou inhalací, masážní aplikací olejů nebo vnitřním použitím. Autor pojmu aromaterapie byl francouz Dr. René - Maurice Gattefossé nazval ji " Aromatherapy " tedy terapeutické použití aromatických látek. Jeho použití levandulového oleje mělo velmi málo společného s jeho vůní, ale vše s medicínskými vlastnostmi složek oleje)

Tři modely Aromaterapie

V aromaterapii jsou tři modely - nebo myšlenkové směry : Francouzský, Německý a Anglický .

 • Anglický model obhajuje rozředění malého množství esenciálního oleje na základě nosného oleje ( většinou při 1-3 % koncentraci) a masírování těla, aby se dosáhlo relaxační účinek a uvolnění stresu.
 • Francouzský model předepisuje požití CPTG ®, certifkovaných čistých esenciálních olejů terapeutické skupiny, běžně provedeného tak že kápnou několik kapek oleje do medu, na kousek chleba. nebo do malého množství rostlinného oleje, a pak to užijí vnitřně. Také spočívá v hladké (tj. neředěné) masážní aplikaci olejů.
 • Německý model se soustředí na inhalaci esenciálních olejů, založenou na víře, že účinek ' aromatických složek olejů na mozek může přímo ovlivnit fungování mnoha tělesných systémů.

Jak funguje aromaterapie ?

Schopnost esenciálních olejů ovlivnit mysl i tělo z nich dělá skutečně jedinečné terapeutické činitele.

Tři vlastnosti olejů, spolupracující v harmonii, dávají aromaterapii široký záběr jedinečných benefitů: emocionálních, fyzických a mentálních.

CPTG ® , certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy jsou silnými postředky pro přirozené zdraví kvůli své:

 • Vůni. Jejímž prostřednictvím se síla aromatických molekul dostává přímo k centrálním částem mozku, kde ovlivňují uvolňování hormonů a neurotransmiterů, posiluje imunitní systém a vyvažuje tělesné systémy . Vůně může mít přímý vliv na vaše emoce a paměť, a umožňuje aromaterapii, aby měla silný účinný vliv na skoro každý aspekt našeho zdraví .
 • Chemii a aktivity aromatických molekul na buňky těla. V esenciálních olejích je přibližně 3,000 známých chemických složek (poměrně jednoduchý olej může obsahovat od 80 do 300 z nich; a esenciální olej , jako je levandule je ještě komplexnější) , Z nichž všechny mají vědecky zdokumentované terapeutické činnosti .
 • Frekvenci, něco jako xi ( nebo chi ) z tai chi, xigong nebo akupunktury, co umožňuje olejům, aby doslova zvýšily energetické úrovně vašeho těla.

Jak využít všechny výhody esenciálních olejů

Dvě z nejsilnějších aromaterapeutických aplikačních metod jsou rozptylování, difuze studeným vzduchem a neředěná masážní aplikace.

 • Rozptylování CPTG ®, certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy prostřednítvím difuzerů je úžasný způsob, jak zažít silné účinky esenciálních olejů .
 • Přímá aplikace esenciálních olejů na kůži má benefity, kterým neuvěříte, pokud je nevyzkoušíte. Může vám to změnit život .

Dvě z nejefektivnějších metod přímé aplikace esenciálních olejů jsou Technika AromaTouch ™ a Technika Vita - Flex .

Dalším způsobem, uzce spojeným s rozptylováním je přímá inhalace. Jednoduše kápněte několik kapek CPTG ® , certifikovaných čistých olejů do dlaní, protřete po směru hodinových ručiček, abyste zvýšili frekvenci oleje, vytvořte z dlaní misku a přiložte k nosu, abyste mohli hluboce inhalovat. Jako alternativu můžete použít kapesník nebo ubrousek a inhalovat. Esenciální oleje také můžete kápnout večer na polštář a vytvořit tak velmi příjemné a účinné prostředí na spaní.

Jiné způsoby jak používat esenciální oleje :

 • V zvlhčovačích vzduchu a odpařovačích: Některé esenciální oleje, jako citron, máta a frankincense, jsou na to jako ulité .
 • Ve vaně nebo sprše: dōTERRA ® Essential Oils má řadu vlasových produktů a produktů péče o pokožku.
 • Jako alternativu k syntetickým vůním: esenciální oleje jsou zcela přírodní a mají dlouhotrvající vůně.
 • V obkladech: Aplikace obkladu na oleje vytváří hluboký uklidňující účinek . Jednoduše vetřete několik kapek esenciálního oleje (buď přímo nebo rozřeďte, v závislosti na tom, jaký esenciální olej používáte) do léčené oblasti, zakryjte vlhkým ručníkem a překryjte suchým ručníkem. Nechte odstát 10 až 60 minut . Teplo ručníku spolu s vlhkostí vám dostanou esenciální oleje hlouběji do tkání. .
 • Jako doplňky výživy: Mnohé esenciální oleje se mohou ředit v tekutině rozpustné pro oleje ( jako např. . Rýžové mléko, javorový sirup , med nebo Agávový nektar ) a užít vnitřně .
 • Při vaření: Esenciální oleje se mohou použít místo bylinek a dosahují se s nimi vynikající účinky. Mají silnější chuť než sušené bylinky, a chutnají výborně. Přidávejte po skončení vaření nebo těsně před koncem.
 • Při čištění: Když přidáte několik kapek citrónu, máty, levandule nebo Purify do praní, myčky nádobí nebo vody, v níž myjete nádobí , pomůže vám to dezinfikovat a čistit. Při praní můžete přidat několik kapek do vody na praní; ale ještě lepší efekt dosáhnete, když přidáte několik kapek na vlhký hadřík a dáte ji do sušičky s mokrými šaty.

Esenciální oleje jako podpora jiných léčebných postupů

Klinický výzkum ukázal, že aromaterapie má silné pozitivní účinky , když se používá jako podpora jiných přírodních léčebných způsobů. Výzkum ukázal, že esenciální oleje mohou znásobit benefity 2 až 10 krát oproti výsledkům, které tyto způsoby dokáží dosahovat zvlášť. Esenciální oleje se mohou používat spolu s těmito způsoby :

 • Masážní terapie: Esenciální oleje mohou výrazně zvýšit uvolňující a obnovující účinky masáže. Oleje pomáhají s uklidňováním zatěžovaných svalů a jiných měkkých tkání, zlepšují cirkulaci a podporují lymfatickou drenáž . Pouze přidejte svůj oblíbený esenciální olej do základního masážního oleje . Neředěná aplikace olejů, a navrstvení masážního oleje také může být velmi efektivní .
 • Reflexologie: Přidání esenciálních olejů, zvláště při Technice Vita - Flex , může výrazně zvýšit efektivitu této léčebné techniky. Frekvence esenciálních olejů vytváří dokonalé partnerství s energií reflexologie, a vytváří výsledky, které refexológia samotná nedokáže dosáhnout.
 • Akupunktura: Stejně jako u reflexologií, esenciální oleje jsou přirozenými posilovači tohoto léčebného způsobu. . 
 • Chiropraxe 

Jsou esenciální oleje doTerra organické?

09.02.2018 18:13

Ne, nejsou. Jsou mnohem lepší.

Nepochopte nás špatně. Tento článek nemá za cíl postavit proti sobě CTPG a certifikované organické produkty. Certifikované organické produkty jsou dobré. Podporujeme organické praktiky, ať jsou používané jakoukoliv organizací, která se snaží vypěstovat čisté, kvalitní produkty, ale certifikované organické standardy nejsou jedinými standardy čistoty.

dōTERRA standardy kvality pro esenciální oleje, Certifikované čistá teraupetická třída (CPTG), převyšuje oborové standardy. Vzhledem na to, že certifikace organických produktů se mění od země k zemi, oblasti k oblasti a ve Spojených státech od státu k státu, není momentálně možné, aby všechny oleje získaly organickou certifikaci. Avšak prostřednictvím GC/MS procesu analýzy jsme schopní určit, zda jakákoliv škodlivá látka  jako jsou pesticidy, herbicidy a syntetické látky je obsažená v esenciálním oleji. Tyto analýzy nám umožňují zabezpečit, že všechny CTPG esenciální oleje nabízených dōTERRA jsou absolutně čisté tak, jak je příroda zamýšlela mít a o krok lepší než organické.

"Esenciální oleje certifikované čisté teraupetické třídy znamenají něco celkem jiného. To znamená, že chráníme chemickou sloučeninu rostliny tak, jak byla vytvořena přírodou. Nepotřebujeme to zlepšovat. Jestliže nám na tom záleží, máme vědecké poznání, rozhodnutí to dosáhnout a čestnost, můžeme to zachovat.“- Dr. David K. Hill, hlavní lékařský ředitel dōTERRA

Získáváme esenciální oleje od velkého počtu producentů a destilérů z celého světa. Každá oblast má svoje vlastní zákony a pravidla, které upravují zemědělství a sběr divoce rostoucích botanických materiálů. Vyhledáváme rostlinné materiály, které jsou pěstované v přesně určeném prostředí, ale nemůžeme říct, že jsou naše oleje všechny „organické”, protože si to vyžaduje přesnou certifikaci, které jednoducho nemůžeme na některé oleje získat.

Naše CPTG testovací standardy vyžadují, aby výtažky olejů byly jednak bez jakýchkoliv pesticidů anebo nepřirozených materiálů, což je jeden z hlavních důvodů, proč lidé vyhledávají organické produkty. Tyto testy dále testují jisté sloučeniny na různých úrovních tak, aby naše oleje zodpovídaly kritériím účinnosti pro každý esenciální olej. Jestliže jakýkoliv olej neprojde přes test čistoty, obzvláště pesticidy, neexistuje žádný druhotný proces, který by odstraňoval pesticidy anebo jiné nepřirozené záležitosti. Oleje, které neprojdou testy, jsou jednoduše odmítnuté. Kromě opatrné destilace olejů z rostlinných materiálů neexistují žádné jiné postupy kterými by oleje procházely .Jsou to 100% čisté aromatické výtažky, nic není přidané anebo odebrané, které buď splňují standardy anebo ne.

 

 

Články

Aromaterapie: Je to mnohem víc než jen vůně

15.05.2020 00:00
CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy pro holistický přístup k přirozenému zdraví a životnímu stylu Aromaterapie je víc, než si možná myslíte Přijdete domů z práce, jste unavení, a tak si zapálíte vonnou svíčku, lehnete si do voňavé bublinkové koupele, poslechnete...

Jsou esenciální oleje doTerra organické?

09.02.2018 18:13
Ne, nejsou. Jsou mnohem lepší. Nepochopte nás špatně. Tento článek nemá za cíl postavit proti sobě CTPG a certifikované organické produkty. Certifikované organické produkty jsou dobré. Podporujeme organické praktiky, ať jsou používané jakoukoliv organizací, která se snaží vypěstovat...

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek:

Anketa

Co si myslíte o esenciálních olejích?

Je to dobrá přírodní alternativa k zlepšení zdraví. (1 481)

66%

Zajímavý doplňek k běžné léčbě (737)

33%

Raději budu spoléhat jen na bežnou medicínu. (34)

2%

Celkový počet hlasů: 2252