TYMIÁN (Thyme)

Thymus vulgaris

Účinky
Antibakteriální
Antibiotické
Protiplísňové
AntioxidaČní
Antiseptické
Protikřečové
Proti krvácení
Dezinfekční

Zdravotní použití
Období nachlazení a chřipky
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Astma
Bronchitida
Nachlazení a chřipky
Ucpaný nos
Kašel
Řezné rány
Dermatitida
Nespavost
Kožní problémy
Zánět krku
Bolesti břicha
Kvasinková infekce

 

O tymiánu nebo také mateřidoušce
Tymián je přirozeně proti plísňový a antibakteriální. Dále antiseptické kvality Mateřídoušky (tymiánu) jsou velmi účinné jako desinfekce, obzvlášť potlačující plíseň a houby. V minulosti byl tympánový esenciální olej použitý spolu s oreganovým esenciálním olejem jako lék na plísně. Jeho proti-křečové účinky poskytují úlevu některým ženám od menstruačních křečí. Konečně, je také vynikajícím prostředkem na kašel a zánět v krku. dōTerra Tymiánový esenciální olej pochází z rodu Lamiaceae (Labiatae) a pěstuje se v Německu, kde se vyrábí parní destilací z rostliny.

Typické použití
Tymián je velmi účinný proti plísním a houbám, pokud se rozptýlily do vzduchu. Tymiánový esenciální olej je certifikovaný americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv jako všeobecně bezpečný pro vnitřní použití. Na bolesti v krku, larintidu nebo dusivé infekce užívejte s džusem, agáve, nebo medem a případně kloktejte. Můžete ho použití přímo na postižená místa plísněmi jako například plísně na nehtech. Tymiánový olej může být také použitý jako dezinfekční prostředek na povrchy v kuchyni a koupelně. 

Varování  Těhotné a kojící ženy by se měly před použitím oleje  poradit s odborníkem.Může dráždit kůži, proto používejte nosný olej.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: