SKOŘICE (Cinnamon)

Cinnamomum zeynalicum

Účinky
Analgetické
Antibakteriální
Antibiotické
Protizápalové
Antiseptické
Antivirové
Dizinfekční
Usnadňuje vykašlávání

Zdravotní použití
Utišuje a Ulevuje od stresu
Období nachlazení a chřipky
Dezinfekce obytných prostor
Repelent
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Artritická bolest
Astma
Bolesti zad
Bronchitida
Popáleniny
Nachlazení a chřipka
Ucpaný nos
Kašel
Řezné rány
Průjem
Bolesti ucha
Horečky
Herpes
Zažívací problémy
Migréna
Bolesti břicha

 

O skořici
Skořice jako běžné koření prodávaná v Evropě je obyčejně blízká sestřenice s Kasií, která je také využívaná jako efektivní esenciální olej s docela podobnými účinky. Skutečný skořicový esenciální olej má velmi silné účinky, je dražší a dle mnohých I účinnější než Kasia. Tropická skořice je běžná v Jihovýchodní Asii, kde se nejkvalitnější skořice pěstuje. Esenciální olej se vyrábí z vnitřní kůry nebo listů, ale obojí má diametrálně odlišné účinky. Proto je důležité vědět, jaký esenciální olej používáte. Esenciální olej doTerra je vyráběný parní nebo vodní destilací z vnitřní části skořicové kůry. DōTerra Skořice je z rodiny Laureaceae, která roste v Indonésii a je destilovaná z kůry stromu.

Typické použití
Vzhledem na to, že skořice je emocionální a fyzický stimulant, je možné jeho účinky využít mnoha různými způsoby. Rozptylování nebo jako olej do koupele (jen male množství, protože je pálivý) může Skořicový esenciální olej působit povzbudivě a zároveň zlepšit náladu. Jako stimulant fyzických sil je míchán s nosnými oleji a použitý místně na bolestivé svaly a klouby. Někteří doporučují kapku skořicového esenciálního oleje v sklenici teplé vody, užívaný po douškách jako pomoc na zažívací problémy.

VarováníSkořice může dráždit kůži, obzvlášť na citlivých místech, proto ji rozřeďte v nosném oleji a opatrně vyzkoušejte před nanesením na pokožku. Toto je olej všeobecně považovaný za bezpečný pro vnitřní použití, ale i tak by měl být používaný opatrně a dostatečně zředěný. Nedoporučuje se vnitřní použití malými dětmi. Těhotné a kojící ženy by měly jeho použití konzultovat s lékařem.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: