RŮŽE (Rose)

Rosa damascena

Účinky
Antibakteriální
Antidepresivní
Proti krvácení
Protizánětlivé
Protikřečové
Antivirové
Afrodiziakum
Zastavující krvácení
Laxativní
Žaludeční

Zdravotní použití
Upokojuje a ulevuje od stresu
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Deprese
Zažívací potíže
Krvácení
Menstruační problémy
Poporodní deprese
Pozdvihující náladu

 

O Růži
Růžový esenciální olej je jeden z nejstarších a nejvíce ceněných olejů používaných aromaterapeuty. Bulharsko produkuje rosa damascena, upřednostňovaný esenciální olej a zde také dōTERRa získává své produkty. Olej je extrahovaný z okvětních lístků růže. Velké množství lístků je potřeba na výrobu relativně malého množství oleje. Na druhou stranu jen velmi malé množství oleje je potřeba k typickému použití.

Typické použití
V minulosti byl Růžový esenciální olej spojovaný se ženami. Byl používaný na problémy reprodukčních orgánů včetně samovolných potratů, nepravidelných menstruačních cyklů a dokonce jako mírné afrodiziakum. Místně je velmi ceněný na suchou a stárnoucí pleť. Má antibiotické a antivirální účinky, ačkoliv existují jiné oleje s podobnými účinky a výrazně levnější.
Další silnou stránkou Růže je její aromatické použití. DōTerra ji popisuje jako olej, který přináší rovnováhu a harmonii se stimulujícími a pozdvihujícími účinky. Často je používaná na depresi a jiné formy emocionálních problémů včetně poporodní deprese.

Složky: Citronelal 35-55%.  Geriniol a nerol 16-22%. Fenyl etanol 1.5-2.0%.  Některé zdroje uvádějí další stopové složky, které mohou být velmi důležité pro unikátní účinky Růžového esenciálního oleje.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: