PAČULE (Patchouli)

Pogostemon cablin

Účinky
Antibiotické
Antidepresivní
Protiplísňové
Protizánětlivé
Antiseptické
Antitoxidační
Zastavující krvácení
Diuretické
Sedativní

Zdravotní použití
Zmírňuje a uklidňuje stres
Čištění
Deodorant
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Akné
ADHD
Alzheimer
Úzkost
Autizmus
Dýchací problémy
Deprese
Dermatitida
Ekzémy
Hemroidy
Uštípnutí hmyzem
Jizvy
Uštknutí hadem
Mrtvice
Rány

 

O Pačuli
Pačuli esenciální olej je vyrobený parní destilací z listů a květů středně velkých (až do výšky jednoho metru) listnatých křovin s růžovo-bílými květy. Rostlina pochází z rodu máty z tropických oblastí Asie. Nyní je rozšířena do Brazílie, Činy, India, Indonésie, Malajsie, Filipín, západní Afriky, Vietnamu a také do Ameriky. Existují 3 hlavní odrůdy - cablin, heyneanus a hortenis. Mnoho esenciálních olejů pochází z heyneanus, ale jedná se o méně účinný olej. DoTerra používá oleje destilované z odrůdy cablin species, která produkuje nejlepší pačuli esenciální olej a oproti méně kvalitním olejům má 
rozpoznatelně jinou vůni.

Pačuli bylo využívané asijskými kulturami celá staletí kvůli svým zdravotním účinkům. Pačuli esenciální olej se používal v boji proti infekci, na zažívací problémy, v péči o pleť a jako protilátka proti uštípnutí hmyzem a dokonce i proti uštknutí hadem. V moderní době se stal velmi populární s hippies generací v 60 letech 20. století, i když ne možná pro skutečné zdravotní účely. Jak Tisserand i Schnaubelt uvádějí a štiplavou vůni dokonce přirovnávají k „zápachu koz, zatuchliny“. Tato silná a vytrvalá vůně vyvolává pozitivní i negativní reakce. Někteří říkají, že jeho zatuchlé vůni je třeba přijít na chuť a že má unikátní vlastnost se zlepšovat s časem - podobně jako dobré víno.

Typický způsob použití
Pačuli stejně jako jiné oleje má různé účinky, které umožňují široké použití. Jeho těžká zatuchlá vůně pomáhá mnohým ovládat úzkost a bojovat s depresí. Aromaticky použitý je velmi účinný na dýchací problémy. Kvůli antibakteriálním účinkům může být Pačuli použitý místně na rány s regeneračními účinky na tkáň kůže, přispívá k omezení jizev. Lze jej také použit místně jako protilátku proti štípnutí hmyzem nebo uštknutí hadem. Navíc pro kůži je vynikajícím čistícím prostředkem a byl doporučený na akné, dermatitidu, ekzem a dokonce hemeroidy.
Dr. David Hill se během jedné diskuse o účincích Pačuli, zmínil o tom, že Pačuli obsahuje víc nž 24 sesquiterpenů, co umožňuje tomuto oleji překročit krevně-mozkovou bariéru a proto tento olej velmi účinně chrání centrální nervový systém. Doporučuje se jako velmi účinný spolu s Vetiver esenciálním olejem pro děti s ADHD nebo autismem, u dospělých na Alzhaimera a nebo při zotavování z mrtvice. Často se aplikuje na podnebí v ústech, na zátylek nebo na chodidla nebo jednoduše se Pačuli vůně inhaleje.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: