MÁTA PEPRNÁ (Peppermint)

Mentha piperita

Vlastnosti
Analgetické
Protizánětlivé
Protiparazitní
Antiseptické
Protikřečové
Proti krvácení
Vykašlávací
Stimulační

Zdravotní použití
Utišení a úleva od stresu
Období nachlazení a chřipky
Repelent
Mentální jasnost
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Alergie
Astma
Bronchitida
Nachlazení a chřipka
Kolika
Dermatitida
Průjem
Horečka
Bolest hlavy
Trávicí problémy
Uštípnutí hmyzem
Menstruační problémy
Migrény
Kinetóza
Nevolnost
Kožní problémy
Stres
Bolesti zubů

 

O mátě peprné
Máta byla používaná Egypťany, Římany celé věky. Pěstuje se v Austrálii, Evropě a Severní Americe. Má široké použiti v potravinách, bonbonech, žvýkačkách, produktech na zubní hygienu, lécích a kosmetice. Kvůli této široké akceptanovanosti a masové produkci je velmi důležité vyhnout se Mátovým esenciálním olejům, které pocházejí z masových produkcí a které pro cenu obětují kvalitu a čistotu. Nízká cena obyčejně nepředstavuje vysokou kvalitu. DōTerra Mátový esenciální olej je vyrobený parní destilací z konců květů a pěstuje se ve Spojených Státech Amerických.

Typický způsob použití
Mnoho studií zmiňuje účinky Máty dokonce i v malém množství na žaludeční problémy. Aromaterapeuti dlouhou dobu doporučují Mátový esenciální olej k vnitřnímu, aromatickému a nebo masážnímu použití na zažívací obtíže a nevolnost. Masážně 1-2% roztok s nosným olejem může být masírovaný přes břicho.
Mátový esenciální olej je často používaný za účelem zlepšení mentální pozornosti a jasné mysli. Použijte Mátu na zátylek, abyste si ulevili od stresu a napětí. Může být namazána na spánky, aby pomohla úlevě od bolesti hlavy. Když se namaže na chodidla, vytváří pocit chladu a přispívá ke snížení horečky. Jeho vůně je osvěžující a pozdvihující, a když se použije místně, upokojuje unavené a namožené svaly. Ochlazující pocit, který vytváří, je vynikající na osvěžení dechu a otevření dutin a dýchacích cest. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv certifikovala mátu jako všeobecně bezpečnou pro vnitřní použití. Mátový esenciální olej zlepšuje absorpci jiných olejů, které jsou s ním smíchané.


VarováníVytváří silný ochlazující dojem. Nepoužívejte na novorozence. Používejte opatrně v těhotenství.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: