LIMETKA (Lime)

Citrus aurantifolia

Účinky
Antibakteriální
Antibiotické
Antiseptické
Desinfekční

Zdravotní použití
Ukojuje a utěšuje stres
Období chřipky a nachlazení
Dezinfekce obytných místností
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Nachlazení a chřipka
Horečka
Hypertenze
Svalové křeče
Respirační problémy
Bolest v krku
Křeče
Stres

 

O Limetce
Limetkový esenciální olej pochází z ovoce velmi rozšířeného citrusového stromu. Je buď vyráběný pomocí parní destilace nebo lisováním za studena. Parní destilací vzniká čirý olej, ale při výrobě je důležitá složka (furocoumarin) zničená. DoTerra používá oleje, které jsou vyráběné lisováním za studena. Tento proces produkuje limetkově zabarvený esenciální olej, ve kterém je furocoumarin zachovaný (Furocoumariny jsou organické chemické sloučeniny, které rostliny produkují jako součást obraného mechanizmu proti různým typům predátorů - od hmyzu až po savce, Wikipedia).

Jako ostatní citrusové oleje, Limetkový esenciální olej je známý pro svoje čistící účinky jako i povzbuzující účinky na ducha.

Typické použití

Limetkový esenciální olej je možné používat  místo Citronového esenciálního oleje pro svoje čistící účinky a stejně tak i na chřipku a nachlazení. Někteří lidé upřednostňují aroma limetkového esenciálního oleje pro rozptylovaní difuzérem jednak jako desinfekční prostředek a jednak na zlepšení nálady. Střídání tohoto oleje s jinými oleji může oživit používané vůně. Dalším použitím Limetkového esenciálního oleje může být čistění pleti, kdy mnozí tvrdí, že zlepšuje vzhled a pevnost kůže.

Dr. David Hill poskytl následující tabulku, abychom pochopili složení a účinky jednotlivých olejů produkovaných z citrusů. Ukazuje poměr jednotlivých složek, a jak se limetkový esenciální olej liší od ostatních citrusových esenciálních olejů. Na závěr doporučuje Limetkový esenciální olej na dva hlavní zdravotní problémy. 1. Kombinujte Limetkový esenciální olej a směs Breathe na řešení jakýchkoliv respiračních obtíží. 2.Používejte ho místně, abyste omezili svalové křeče.

Složky/Olej

Citron

Divoký pomeranč

Grapefruit

Bergamot

Limetka

Limonene

70%

90%

95-98%

40%

45%

Alcohol/Esters

 

5%

 

14-30%

40%

Pinenes

28%

 

 

105

15%

Furocoumarins

>3%

>3%

>3%

>3%

>3%

Základní použití

Čistění posilovaní imunity

Záněty a antiseptické

Zažívání a redukční dieta

Deprese a svalové křeče

Respirační problémy

Varování: Limetka je fotosensitivní, pokud se použije mistně na kůži, tato oblast by neměla být vystavovaná slunečnímu na UV záření aspoň 12 hodin, abyste se vyhnuli spálení.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: