KORIANDR (Coriander)

Coriandrum sativum

Účinky
Analgetické
Antibakteriální
Protiplísňové
Protizánětové
Antioxidační
Protikřečové
Sedativní
Stimulující

Zdravotní použití
Upokojení & Úleva od stresu
Podpora zažívaní

Běžné zdravotní problémy
Anorexie
Nadýmání
Zažívací problémy
Menstruační bolesti
Nevolnost
Svalové bolesti
Žaludeční křeče

 

O Koriandru
Toto je další z esenciálních olejů, které prověřil čas. Historicky byl používán Egypťany, dokládají to koriandrová semínka nalezená v hrobkách. Esenciální olej, který je velmi světlý a skoro bez barvy s velmi pěknou vůní, je extrahovaný ze semínek. Příjemná vůně ze semínek je v rozporu s dráždivým zápachem, který vznikne drcením listů.
Historicky, nejoblíbenějším účinkem tohoto oleje, případně jeho semínek, byly účinky na zažívací systém. Jiné kultury používaly koriandrový esenciální olej jak na nechutenství a zažívací problémy, tak na bolesti zubů a hemeroidy. 

Typické použití
Někteří lidé považují vůni Koriandrového esenciálního oleje za uklidňující a rozptylují ho difuzerem. Je možné ho používat pro "oživení" směsi olejů do difuzéru i jeho antibakteriální účinky.
Při místním použití na kůži napomáhá úlevě od bolesti svalů nebo revmatizmu a přímo na břicho nebo záda úlevě od zažívacích problémů. Na zažívací problémy může být Koriandrový esenciální olej použitý i vnitřně spolu s vodou nebo jinou tekutinou s medem či jiným sladidlem.
Koriandr je považovaný za všeobecně bezpečný pro vnitřní použití americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

Dodatečné informace
"Koriandrový esenciální olej je destilovaný ze semínek Cilantra. Aby se z nich získalo co nejvíce esenciálního oleje, tato semínka nejsou sušená. To je také důvod, proč vůně koriandru je taková jasná a silná na rozdíl od vůně koriandru, který používáme na vaření.Ta vůně je úplně jiná“  Dr. David Hill, 2009.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: