HŘEBÍČEK (Clove)

Eugenia caryophyllata

Účinky
Analgetický
Antibiotický
Antidepresivní
Protizánětlivé
Antiseptické
Diuretické
Dezinfekčný
Sedativní

Zdravotní použití
Obdobi nachlazení a chřipky
Zubní péče
Dezifenkce obytných prostor
Nouzová úleva
Repelent
Péče o pleť

Běžné zdravotní problémy
Akné
Zácpa
Říznutí a rány
Bolesti ucha
Problemy s dásněmi
Bolesti hlavy
Štípnutí hmyzem
Nechutenství
Bolesti zubů

 

O hřebíčku
Hřebíčkový strom je původem z Indonésie a nyní roste v celé řadě různých tropických oblastí, i když Madagaskar je preferovaným zdrojem. Tento 6 až 10 metrů vysoký strom má velké listy a růžové květy. Květ jako poupě je sklízený a sušený, a tak se vyrábí běžně používané červeno-hnědé hřebíčky, které známe. Termín Clove (Hřebíček) pochází z latinského slova „clavus“, které referuje k tvaru hřebíčku, který připomíná hřebík. Existuje mnoho esenciálních olejů, které jsou vyráběny buď z poupěte, listů anebo kmene stromu. Poupě představuje upřednostňovaný hřebíčkový esenciální olej, vzhledem k tomu, že ostatní jsou příliš silné a mohly by způsobovat podráždění kůže. DōTerra Hřebíčkový esenciální olej je destilovaný z poupěte a pochází z Madagaskaru.
V minulost 
byl Hřebíčkový esenciální olej známý a používán pro své antiseptické a analgetické účinky. Mezi tradiční použití patří pomoc při nachlazení, zažívacích problémů, nechutenství, pásového oparu, dutin, bolesti zubů a dokonce při konzervaci potravin. Číňané a západní bylinkáři a dokonce moderní dentisté považují hřebíček za velmi silné antiseptikum, kvůli vysokému obsahu sloučeniny známe jako eugenol.

Typické použití
Tradiční je použití Hřebíčkového esenciálního oleje na bolesti spojené s zubními zákroky a dokonce to zubaři doporučují. Několik kapek na chomáč vaty umístněný na bolavý zub anebo dáseň poskytne úlevu od bolesti na několik hodin. Toto z něho dělá dokonalého pomocníka v řešení akutních bolestí zubů v domácím prostředí.
Pro své analgetické účinky je vhodný, pokud je zředěný nosným olejem, na bolesti svalů a kloubů. Dále zředěný s vodou může být Hřebíčkový esenciální olej použitý jako antiseptický sprej na povrchy v domácnosti. Rozptylovaný do vzduchu v malých dávkách může sloužit jako velmi účinná dezinfekce od mikrobů 
přenášených vzduchem.

Varování: S ohledem na to, že hřeíček má velmi silné účinky, měl by být používaný velmi opatrně obzvláště při použiti masážně na kůži. Vyhněte se citlivým oblastem kůže, případně použití u lidí, kteří mají citlivou kůži. Jako u jiných silných olejů, které mohou způsobit podráždění kůže, je nejlepší použit 1% ředění a nižší. Používejte také opatrně po čas těhotenství.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: