GRAPEFRUIT

Citrus paradisi

Účinky
Antidepresivní
Antiseptické
Diuretické
Dezinfekční

Zdravotní použití
Období nachlazení a chřipky
Desinfekce obytných prostorů
Cestovní ochrana

Běžné zdravotní problémy
Akné
Nachlazení a chřipka
Ucpaný nos
Deprese
Kožní problémy
Redukční dieta

 

O Grapefruitu
Grapefruit je chutný a osvěžující olej, který napomáhá imunitnímu systému, lymfatickému systému a je velmi účinným antidepresivem. Grapefruitový esenciální olej je také velmi dobrým desinfekčním prostředkem, je velmi účinný čisticí sprej nebo voda na omytí ovoce a zeleniny. Někteří lidé ho úspěšně použili na léčení problémů s pokožkou hlavy a jiní měli velké úspěchy při redukční dietě. Je velmi dobrý při řešení symptomů chřipky a nachlazení. Grapefruitový esenciální olej je používaný k léčení problémů s pokožkou obzvláště pro léčení stárnoucí anebo uvolněné kůže.  DōTerra Grapefruit esenciální olej pochází z botanické rodiny Rutaceae, je vylisovaný z kůry ovoce a pěstovaný ve Spojených Státech Amerických.

Typické použití
Smíchejte 3-5 kapek s vodou anebo džusem, potom píjte 2-3krát za den, abyste vyřešili průjem nebo alergie. Smíchejte 2-4 kapky s trochou vody a kloktejte a převalujte v ústech, abyste si osvěžili dech a vyřešili podráždění dásní. Použijte pro lymfatickou masáž, abyste stimulovali lymfatický systém a detoxikaci obzvlášť při počátečních projevech nachlazení a chřipky. Smíchejte 2-5% s šamponem nebo kondicionérem na pokožku hlavy a lupy. Nechejte působit na vlasech 10 min. Přidejte několik kapek do velké mísy a umyjte v tomto roztoku zeleninu a ovoce. Připravte sprej a použijte na prostěradlo, v autě nebo na maso před chlazením, abyste zabili bakterie, viry a houby. Rozptylovaní do vzduchu posiluje imunitní systém a zabíjí patogeny. Dejte několik do skenice vody nechejte kartáček na zuby v tomto roztoku přes noc, abyste jej dezinfikovali. Použijte pro dezinfekci prkének na řezání masa anebo na kuchyňské povrchy. Dejte pár kapek do dlaní, přiložte k nosu a hluboko nadechněte, abyste snížíli chuť na jídlo před každým jídlem. Použijte místně 5-10% roztok na kožní problémy.
Varování
Grapefruitový olej je fotosenzitivní, proto se nevystavujte slunečnímu nebo UV záření alespoň 6 hodin, abyste předešli popálení. Některé léky varuji před užíváním v kombinacích s grapefruitem. Podle výzkumu na internetu tato složka, která kontradikuje užívání těchto léků, se v grapefruitovém esenciálním oleji nenachází.

Tento produkt není určený na diagnostiku, léčbu, vyléčení jakékoli nemoci ani na její prevenci.

Navštivte náš eshop a nakupujte produkty doTerra z pohodlí domova.

www.esencialni-oleje-obchod.cz

 

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Přihlaste se k odběru novinek: